Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 14:36

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Desperados 3 od autorów Shadow Tactics Blades of the Shogun

Powstanie Desperados 3, czyli trzecia część taktycznych strategii w klimacie westernu, zainspirowanych cyklem Commandos. Nad grą pracuje znane z Shadow Tactics: Blades of the Shogun studio Mimimi Productions.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Nadchodzi Desperados 3 od autorów Shadow Tactics Blades of the Shogun - wiadomość - 2018-08-22
Gra ukaże się w przyszłym roku.

AKTUALIZACJA #2:

Kilka godzin po oficjalnej zapowiedzi gry autorzy udostępnili trwający ponad 19 minut zapis rozgrywki z dema prezentowanego na targach gamescom.

AKTUALIZACJA #1:

Na oficjalną zapowiedź Desperados 3 nie musieliśmy czekać długo. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że premiera planowana jest na przyszły rok. Udostępniono również pierwsze screenshoty.

DESPERADOS 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Mimimi Productions
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 2019 r.

Powstaje Desperados 3, czyli nowa odsłona cyklu taktycznych gier łączących mechanikę serii Commandos z realiami Dzikiego Zachodu. O istnieniu projektu dowiedzieliśmy się przez przedwczesne opublikowanie zwiastuna na YouTube. Został on szybko usunięty, ale mleko już się rozlało

Zwiastun nie zawiera żadnych fragmentów rozgrywki, ale mimo to dobrze oddaje naturę serii, ukazując kilkukrotne podejście do tej samej sytuacji, gdzie różne taktyki przynoszą mocno odmienne rezultaty. Ponadto znalazła się w nim informacja, że Desperados 3 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Najlepszą nowiną jest jednak to, że nad Desperados 3 pracuje niemieckie studio Mimimi Productions. Zespół ten wcześniej wyprodukował bardzo ciepło przyjętą grę Shadow Tactics: Blades of the Shogun, która wyśmienicie realizowała formułę cyklu Commandos. Marka jest więc w rękach ludzi, którzy doskonale znają się na tego typu strategiach.

W usuniętym filmiku z YouTube znalazł się również krótki opis gry. Dzięki temu wiemy, że głównym bohaterem Desperados 3 będzie John Cooper, czyli rewolwerowiec znany z poprzednich odsłon serii. Obejmie on dowództwo nad bandą wyjętych spod prawa specjalistów, wśród których znajdzie się m.in. snajper oraz urocza kobieta, idealna do odwracania uwagi wrogów.

Na tym kończą się posiadane przez nas informacje. Gra zostanie jednak oficjalnie ujawniona podczas startujących dzisiaj targów gamescom. Mamy więc nadzieję, że wkrótce otrzymamy nowe konkrety oraz pierwsze zapisy rozgrywki.

  1. Oficjalna strona studia Mimimi Productions