Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Hidden Agenda (PS4)
OkładkaHidden Agenda (PS4)

Ukryty plan PS4

Hidden Agenda

Przeznaczony głównie do zabawy w trybie kooperacji przygodowy thriller detektywistyczny studia Supermassive Games.

Przygodowe | thriller | detektywistyczne | policyjne | kooperacja | aplikacja PlayLink | tytuły ekskluzywne PlayStation

Ukryty plan Premiera PS4

24października2017

pudełko PL

22listopada2017

PSN

22listopada2017

producent: Supermassive Games wydawca: Sony Interactive Entertainment

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ukryty plan

Erica

Hidden Agenda to przygodowa gra akcji utrzymana w konwencji thrillera detektywistycznego. Za jej stworzenie odpowiada studio Supermassive Games, czyli zespół, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte Until Dawn. Podobnie jak wcześniejsze dzieło ekipy, opisywana tutaj produkcja została wydana na platformę PS4.

Fabuła

W Hidden Agenda gracze przejmują kontrolę nad dwiema bohaterkami – Becky Marnie, czyli panią detektyw z wydziału zabójstw oraz Felicity Graves – adwokatem okręgowym. Protagonistki badają sprawę seryjnego mordercy znanego jako The Trapper, starając się rozwikłać zagadkę stojącą za popełnionymi przez niego zbrodniami.

Mechanika

W Hidden Agenda na platformie PS4 można grać w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie czwórki innych osób. Pozycja kładzie nacisk na podejmowanie decyzji (często niejednoznacznych moralnie), które determinują ścieżkę, jaką podąży opowiedziana historia. Dokonywane przez nas wybory mają ściśle określone konsekwencje, co w ostatecznym rozrachunku prowadzi do różnych zakończeń opowieści.

Tytuł wykorzystuje aplikację mobilną o nazwie PlayLink, dzięki której przy pomocy smartfona lub tabletu wpływamy na przebieg fabuły, decydując nie tylko o dalszych poczynaniach protagonistek, lecz także o losie ofiar ściganego przez nie mordercy. Wybory dokonywane podczas zabawy z innymi są wynikiem głosowań przeprowadzonych wśród graczy, a o przebiegu rozgrywki decyduje dobór specjalnych kart akcji i postępowanie według instrukcji wyświetlanych na ekranie trzymanego w ręce urządzenia. Co ciekawe, od czasu do czasu jeden z uczestników zmagań może otrzymać do zrealizowania tajne zadanie – tylko od niego zależy, czy będzie dążył do realizacji wspólnego celu, czy też zwróci się przeciwko pozostałym osobom, dbając wyłącznie o własny interes.

Kwestie techniczne

Hidden Agenda na platformie PS4 działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna tego tytułu prezentuje wysoki poziom wykonania. Na szczególną uwagę zasługują realistycznie animowane i pełne szczegółów twarze postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-5  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 287 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Ukryty plan cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ukryty plan

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.