Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Hidden Agenda (PS4)

Ukryty plan PS4

Hidden Agenda

Przeznaczony głównie do zabawy w trybie kooperacji przygodowy thriller detektywistyczny studia Supermassive Games.

Przygodowe | thriller | detektywistyczne | policyjne | kooperacja | aplikacja PlayLink | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Hidden Agenda (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

24października2017

22listopada2017

pudełko PL

22listopada2017

PSN

Hidden Agenda to przygodowa gra akcji utrzymana w konwencji thrillera detektywistycznego. Za jej stworzenie odpowiada studio Supermassive Games, czyli zespół, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte Until Dawn. Podobnie jak wcześniejsze dzieło ekipy, opisywana tutaj produkcja została wydana na platformę PS4.

Fabuła

W Hidden Agenda gracze przejmują kontrolę nad dwiema bohaterkami – Becky Marnie, czyli panią detektyw z wydziału zabójstw oraz Felicity Graves – adwokatem okręgowym. Protagonistki badają sprawę seryjnego mordercy znanego jako The Trapper, starając się rozwikłać zagadkę stojącą za popełnionymi przez niego zbrodniami.

Mechanika

W Hidden Agenda na platformie PS4 można grać w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie czwórki innych osób. Pozycja kładzie nacisk na podejmowanie decyzji (często niejednoznacznych moralnie), które determinują ścieżkę, jaką podąży opowiedziana historia. Dokonywane przez nas wybory mają ściśle określone konsekwencje, co w ostatecznym rozrachunku prowadzi do różnych zakończeń opowieści.

Tytuł wykorzystuje aplikację mobilną o nazwie PlayLink, dzięki której przy pomocy smartfona lub tabletu wpływamy na przebieg fabuły, decydując nie tylko o dalszych poczynaniach protagonistek, lecz także o losie ofiar ściganego przez nie mordercy. Wybory dokonywane podczas zabawy z innymi są wynikiem głosowań przeprowadzonych wśród graczy, a o przebiegu rozgrywki decyduje dobór specjalnych kart akcji i postępowanie według instrukcji wyświetlanych na ekranie trzymanego w ręce urządzenia. Co ciekawe, od czasu do czasu jeden z uczestników zmagań może otrzymać do zrealizowania tajne zadanie – tylko od niego zależy, czy będzie dążył do realizacji wspólnego celu, czy też zwróci się przeciwko pozostałym osobom, dbając wyłącznie o własny interes.

Kwestie techniczne

Hidden Agenda na platformie PS4 działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna tego tytułu prezentuje wysoki poziom wykonania. Na szczególną uwagę zasługują realistycznie animowane i pełne szczegółów twarze postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-5  

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 280 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Ukryty plan

Klasyfikacja PEGI Ukryty plan

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Znamy daty premier trzech kolejnych gier twórców Until Dawn
Znamy daty premier trzech kolejnych gier twórców Until Dawn

wiadomość30 sierpnia 2017

Poznaliśmy daty premier dwóch gier od studia Supermassive Games, przeznaczonych na PlayStation VR – The Inpatient oraz Bravo Team. Pierwsza z nich zadebiutuje 21 listopada bieżącego roku, a druga 5 grudnia. Ponadto Hidden Agenda, inna produkcja tego dewelopera, pojawi się w Europie 25 października.

Hidden Agenda – nowy kryminalny thriller twórców Until Dawn na PlayStation 4
Hidden Agenda – nowy kryminalny thriller twórców Until Dawn na PlayStation 4

wiadomość13 czerwca 2017

Deweloperzy świetnie przyjętego horroru Until Dawn, wydanego w 2015 roku na PlayStation 4, zaprezentowali swój nowy projekt zatytułowany Hidden Agenda. Produkcja przeznaczona jest dla maksymalnie pięciu graczy, którzy wspólnie, przy użyciu mobilnej aplikacji PlayLink, decydują o losie dwóch bohaterek – policjantki oraz prokurator, zamieszanych w sprawę seryjnego zabójcy.