Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka The Dark Pictures: Man of Medan (PC)

The Dark Pictures: Man of Medan

Filmowa przygodówka otwierająca utrzymany w klimacie horroru cykl The Dark Pictures Anthology. Historia opowiada o odkryciu zatopionego wraku z czasów II wojny światowej. Gra jest bardzo nieliniowa i od nas zależy, kto przeżyje oraz jak zakończy się cała opowieść.

Przygodowe | horror | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | epizodyczne

Okładka The Dark Pictures: Man of Medan (PC)

data premiery gry:

30sie2019za 44dni

PC PS4 XONE

Man of Medan to gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru. Produkcję opracowało studio Supermassive Games, mające na koncie takie tytuły jak Until Dawn oraz Hidden Agenda. Jest to pierwsza produkcja zespołu, która ukazała się nie tylko na konsole z rodziny PlayStation.

Man of Medan zapoczątkowuje cykl The Dark Pictures Anthology, czyli serię gier grozy studia Supermassive Games, opracowaną przy współpracy firmy Bandai Namco Entertainment. Każda odsłona jest samodzielną historią w klimacie horroru, niepowiązaną z innymi częściami antologii.

Fabuła

Historia zaczyna się, gdy grupa czworga Amerykanów będących fanami nurkowania udaje się na wyprawę w celu zbadania zatopionego samolotu z okresu II wojny światowej. Podczas badania wraku zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a częstotliwość i siła tych wydarzeń wydają się rosnąć wraz z każdym obiektem wydobytym spod wody. Co gorsza, bohaterom dodatkowych zmartwień dostarcza nadchodzący sztorm oraz przybycie tajemniczego statku.

Mechanika

Man of Medan to przygodówka, która koncentruje się na opowiadaniu ciekawej historii. Pod względem rozgrywki gra stanowi rozwinięcie pomysłów z wcześniejszych gier studia. Podczas zabawy zajmujemy się więc dokonywaniem wyborów, choć nie brakuje także prostych wyzwań zręcznościowych i logicznych.

W trakcie rozgrywki możemy pokierować pięcioma postaciami - czwórką nurków oraz dodatkowo kapitan łodzi, na której dopłynęli w rejony wraku. Historia jest bardzo nieliniowa. Nasze decyzje wpływają na to, kto przeżyje, a kto zginie oraz które z wielu alternatywnych zakończeń otrzymamy. Całość została zaprojektowana tak, aby zachęcać graczy do wielokrotnego przechodzenia gry, po to, aby odkryć wszystkie przygotowane przez autorów sceny i wyzwania.

Kwestie techniczne

Man of Medan oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, skutecznie pomagającą w budowaniu klimatu grozy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-5  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,00 PLN

Gry podobne do The Dark Pictures: Man of Medan

Wymagania wiekowe The Dark Pictures: Man of Medan

18+

Wymagania sprzętowe The Dark Pictures: Man of Medan

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 80 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 80 GB HDD, Windows 7 64-bit

Wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan
Wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan

wiadomość13 lipca 2019

Na Steamie pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan, czyli nowego horroru od twórców Until Dawn. Co ciekawe, produkcja wymaga aż 80 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

Nowa gra twórców Until Dawn otrzyma dwa tryby multiplayer
Nowa gra twórców Until Dawn otrzyma dwa tryby multiplayer

wiadomość11 lipca 2019

Studio Supermassive Games poinformowało, że jego najnowsze dzieło, czyli gra The Dark Pictures: Man of Medan, doczeka się dwóch trybów multiplayer. Autorzy zdecydowali się pozwolić graczom na wieloosobową zabawę w oparciu o doświadczenia wyniesione przy produkcji swojego poprzedniego projektu – Until Dawn.

Poznaliśmy datę premiery The Dark Pictures: Man of Medan od twórców Until Dawn
Poznaliśmy datę premiery The Dark Pictures: Man of Medan od twórców Until Dawn

wiadomość21 maja 2019

Bandai Namco ogłosiło datę premiery The Dark Pictures: Man of Medan – filmowej przygodówki utrzymanej w konwencji horroru od studia Supermassive Games. Gra zadebiutować ma 30 sierpnia tego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Man of Medan - pierwszy gameplay z nowego horroru autorów Until Dawn
Man of Medan - pierwszy gameplay z nowego horroru autorów Until Dawn

wiadomość23 sierpnia 2018

Do sieci trafił pierwszy zapis rozgrywki z Man of Medan, czyli nowego horroru autorów Until Dawn. Gameplay trwa dziewięć minut i stanowi pierwszą okazję, aby zobaczyć ten projekt w akcji.

Man of Medan nowym horrorem autorów Until Dawn i Hidden Agenda
Man of Medan nowym horrorem autorów Until Dawn i Hidden Agenda

wiadomość21 sierpnia 2018

Znane z Until Dawn studio Supermassive Games zapowiedziało przygodówkowy horror Man of Medan, inicjujący serię The Dark Pictures Anthology. Będzie to pierwsza gra zespołu, która ukaże się nie tylko na konsole z rodziny PlayStation.

PC
PS4
XONE