Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka The Dark Pictures: Man of Medan (PC)

The Dark Pictures: Man of Medan

Filmowa przygodówka otwierająca utrzymany w klimacie horroru cykl The Dark Pictures Anthology. Historia opowiada o odkryciu zatopionego wraku z czasów II wojny światowej. Gra jest bardzo nieliniowa i od nas zależy, kto przeżyje oraz jak zakończy się cała opowieść.

Przygodowe | TPP | horror | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

Okładka The Dark Pictures: Man of Medan (PC)

data premiery gry:

30sie2019

PC PS4 XONE

Man of Medan to gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru. Produkcję opracowało studio Supermassive Games, mające na koncie takie tytuły jak Until Dawn oraz Hidden Agenda. Jest to pierwsza produkcja zespołu, która ukazała się nie tylko na konsole z rodziny PlayStation.

Man of Medan zapoczątkowuje cykl The Dark Pictures Anthology, czyli serię gier grozy studia Supermassive Games, opracowaną przy współpracy firmy Bandai Namco Entertainment. Każda odsłona jest samodzielną historią w klimacie horroru, niepowiązaną z innymi częściami antologii.

Fabuła

Historia zaczyna się, gdy grupa czworga Amerykanów będących fanami nurkowania udaje się na wyprawę w celu zbadania zatopionego samolotu z okresu II wojny światowej. Podczas badania wraku zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a częstotliwość i siła tych wydarzeń wydają się rosnąć wraz z każdym obiektem wydobytym spod wody. Co gorsza, bohaterom dodatkowych zmartwień dostarcza nadchodzący sztorm oraz przybycie tajemniczego statku.

Mechanika

Man of Medan to przygodówka, która koncentruje się na opowiadaniu ciekawej historii. Pod względem rozgrywki gra stanowi rozwinięcie pomysłów z wcześniejszych gier studia. Podczas zabawy zajmujemy się więc dokonywaniem wyborów, choć nie brakuje także prostych wyzwań zręcznościowych i logicznych.

W trakcie rozgrywki możemy pokierować pięcioma postaciami - czwórką nurków oraz dodatkowo kapitan łodzi, na której dopłynęli w rejony wraku. Historia jest bardzo nieliniowa. Nasze decyzje wpływają na to, kto przeżyje, a kto zginie oraz które z wielu alternatywnych zakończeń otrzymamy. Całość została zaprojektowana tak, aby zachęcać graczy do wielokrotnego przechodzenia gry, po to, aby odkryć wszystkie przygotowane przez autorów sceny i wyzwania.

Kwestie techniczne

Man of Medan oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, skutecznie pomagającą w budowaniu klimatu grozy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-5  

Nośnik: 64+ GB

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 414 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 197 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,00 PLN

Gry podobne do The Dark Pictures: Man of Medan

Klasyfikacja PEGI The Dark Pictures: Man of Medan

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Dark Pictures: Man of Medan

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 80 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 80 GB HDD
 • Windows 10 64-bit

sekret_mnicha Ekspert 5 kwietnia 2020

Bardzo ładna, kulawe sterowanie, świetny klimat (choć niezbyt straszny), dużo rozgałęzień fabularnych. Ale mimo wszystko nie chciałoby mi się przechodzić tego drugi raz. Kupuję za to koncept wirtualnych "opowieści z krypty" i chętnie zagram w drugi odcinek - Little Hope.

7.5

Drusix2 VIP 14 stycznia 2021

Gra bardzo przyjemna do jednorazowego ogrania ze znajomym w coopie. Fajne postacie, które zachowują się w naturalny sposób. Krok po kroku staramy się zrozumieć co stało się na okręcie z czasów II Wojny Światowej. Decyzje mają sens i swoje konsekwencje. System relacji i dialogów jest jasny i przejrzysty. Sterowanie mogłoby być lepsze ale nie jest źle, trochę poobijamy się po ścianach :D Doceniłem tę grę dużo bardziej po przejściu kolejnego odcinka, który był po prostu tragiczny.

7.5
The Dark Pictures Little Hope kolejnym horrorem autorów Until Dawn
The Dark Pictures Little Hope kolejnym horrorem autorów Until Dawn

wiadomość29 sierpnia 2019

W ukrytym zakończeniu The Dark Pictures: Man of Medan znaleziono zwiastun kolejnej części antologii grozy studia Supermassive Games. Projekt nosi tytuł The Dark Pictures: Little Hope.

Recenzje Man of Medan - czym straszy nowa gra twórców Until Dawn?
Recenzje Man of Medan - czym straszy nowa gra twórców Until Dawn?

wiadomość28 sierpnia 2019

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry Man of Medan. Nowe dzieło studia Supermassive Games to niezły początek dla nowego cyklu od twórców Until Dawn, ale nie obyło się bez pewnych zgrzytów.

Wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan
Wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan

wiadomość13 lipca 2019

Na Steamie pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan, czyli nowego horroru od twórców Until Dawn. Co ciekawe, produkcja wymaga aż 80 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

Nowa gra twórców Until Dawn otrzyma dwa tryby multiplayer
Nowa gra twórców Until Dawn otrzyma dwa tryby multiplayer

wiadomość11 lipca 2019

Studio Supermassive Games poinformowało, że jego najnowsze dzieło, czyli gra The Dark Pictures: Man of Medan, doczeka się dwóch trybów multiplayer. Autorzy zdecydowali się pozwolić graczom na wieloosobową zabawę w oparciu o doświadczenia wyniesione przy produkcji swojego poprzedniego projektu – Until Dawn.

Poznaliśmy datę premiery The Dark Pictures: Man of Medan od twórców Until Dawn
Poznaliśmy datę premiery The Dark Pictures: Man of Medan od twórców Until Dawn

wiadomość21 maja 2019

Bandai Namco ogłosiło datę premiery The Dark Pictures: Man of Medan – filmowej przygodówki utrzymanej w konwencji horroru od studia Supermassive Games. Gra zadebiutować ma 30 sierpnia tego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

PC
PS4
XONE