Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2019, 20:33

autor: Vergil

Nowa gra twórców Until Dawn otrzyma dwa tryby multiplayer

Studio Supermassive Games poinformowało, że jego najnowsze dzieło, czyli gra The Dark Pictures: Man of Medan, doczeka się dwóch trybów multiplayer. Autorzy zdecydowali się pozwolić graczom na wieloosobową zabawę w oparciu o doświadczenia wyniesione przy produkcji swojego poprzedniego projektu – Until Dawn.

Jak umierać, to w doborowym towarzystwie. - Nowa gra twórców Until Dawn otrzyma dwa tryby multiplayer - wiadomość - 2019-07-11
Jak umierać, to w doborowym towarzystwie.

Studio Supermassive Games, któremu sławę przyniosła wydana w 2015 roku gra Until Dawn, poinformowało, że jego najnowsze dzieło, czyli The Dark Pictures: Man of Medan, doczeka się dwóch trybów multiplayer; z innymi graczami będzie można się bawić przez Internet lub lokalnie. Jako że owa produkcja stanowi pierwszą część serii niepowiązanych ze sobą horrorów (pod tytułem The Dark Pictures), twórcy już teraz przekonują, że w jej kolejnych odsłonach także doczekamy się funkcji opracowanych z myślą o rozgrywce w towarzystwie.

Nim przejdziemy do ich omówienia, przypominamy, że tytuł zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a zadebiutuje 30 sierpnia 2019 roku.

Movie Night Mode

Pierwszym wieloosobowym wariantem rozgrywki, który trafi do The Dark Pictures: Man of Medan, jest „kanapowy” Movie Night Mode. Każdy z maksymalnie piątki graczy wybierze w nim postać, w którą zechce się wcielić i przejmie nad nią kontrolę w momencie, kiedy akcja skupi się właśnie na niej. Na konsolach ów tryb będzie wymagał przekazywania sobie pada, natomiast gracze, którzy bawią się na komputerach osobistych przy pomocy myszy i klawiatury, będą musieli zmieniać się na stanowisku. Po zakończonej zabawie gra wyświetli podsumowanie poczynań każdego jej uczestnika.

Tryb Movie Night Mode w The Dark Pictures: Man of Medan został oparty na zasadach tak zwanego „gorącego krzesła”. - Nowa gra twórców Until Dawn otrzyma dwa tryby multiplayer - wiadomość - 2019-07-11
Tryb Movie Night Mode w The Dark Pictures: Man of Medan został oparty na zasadach tak zwanego „gorącego krzesła”.

Shared Story Mode

Drugim multiplayerowym trybem gry, który trafi do The Dark Pictures: Man od Medan, jest Shared Story Mode, gdzie dwie osoby będą bawić się przez Internet, kontrolując wybranych bohaterów i podejmując decyzje determinujące dalszy przebieg fabuły. Zaprezentowane przez twórców materiały sugerują, że w momencie, kiedy postacie się rozdzielą, na ekranie zobaczymy dwie różne sceny, niczym w ciepło przyjętym A Way Out.

Tryb Shared Story Mode umożliwi dwójce graczy wspólną zabawę przez Internet. - Nowa gra twórców Until Dawn otrzyma dwa tryby multiplayer - wiadomość - 2019-07-11
Tryb Shared Story Mode umożliwi dwójce graczy wspólną zabawę przez Internet.

Dlaczego deweloperzy z Supermassive Games zdecydowali się na implementację trybu multiplayer do swojego nowego dzieła? Otóż powodem takiej decyzji była przede wszystkim wysoka popularność streamów z Until Dawn oraz materiałów wideo w serwisie YouTube (które łącznie mogą się pochwalić ponad miliardem wyświetleń). Poza tym fani dali im do zrozumienia, że ich poprzednia produkcja świetnie sprawdziła się podczas „kanapowych posiedzeń” ze znajomymi. Wszystko to miało sprawić, że The Dark Pictures: Man of Medan od początku powstawało głównie z myślą o wieloosobowej zabawie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Dark Pictures: Man of Medan