Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2019, 20:12

Ujawniono pierwsze materiały z rozgrywki Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare doczekało się pierwszej publicznej prezentacji materiałów z rozgrywki. Na razie tylko z gry wieloosbowej i zupełnie nowego trybu dla serii o nazwie Gunfight.

Ujawniono pierwsze materiały z rozgrywki Call of Duty: Modern Warfare - ilustracja #1

Firma Activision ujawniła dziś pierwsze materiały z rozgrywki z zaplanowanej na październik gry Call of Duty: Modern Warfare. Na specjalnym pokazie dla dziennikarzy w krakowskim oddziale studia Infinity Ward, mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć nadchodzącego CoD-a w akcji, ale i również zagrać w zupełnie nowy tryb multiplayer – Gunfight. Kilka godzin późnej odbyła się publiczna prezentacja multiplayera przez Twitchowych partnerów Call of Duty, czyli streamerów: CourageJD, TeePee, Syndicate i LEGIQN. Ujawniono również termin pełnej odsłony trybu wieloosobowego, która odbędzie się 1 sierpnia.

Gunfight to intensywne, bardzo szybkie mecze 2 vs 2, na wzór trybu Face Off z Modern Warfare 3. Walki składają się z sześciu rund trwających po 40 sekund, a najważniejszą zasadą jest losowy dobór broni – takiej samej dla wszystkich graczy na mapie. Nie ma tutaj żadnego podziału na klasy postaci – uzbrojenie jest z góry narzucone i zmienia się co dwie rundy. Rozgrywki odbywają się na bardzo małych mapach, specjalnie zaprojektowanych do tego trybu. Póki co ujawniono trzy z nich:

  1. Pine (zabudowania w lesie);
  2. Stack (składowisko kontenerów);
  3. King (wnętrze magazynu).

Warto też zaznaczyć, że w czasie meczu nie ma regeneracji zdrowia, ani możliwości leczenia siebie czy towarzysza.

Ujawniono pierwsze materiały z rozgrywki Call of Duty: Modern Warfare - ilustracja #2
Ujawniono pierwsze materiały z rozgrywki Call of Duty: Modern Warfare - ilustracja #3

Trudno wyrobić sobie opinię po krótkim pokazie jednego trybu, ale multiplayer na nowym silniku, przynajmniej w pokazanym Gunfight, nie zmienił się w wolniejszą, bardziej taktyczną walkę. Nadal oferuje bardzo dynamiczną rozgrywkę, w której liczy się dobry refleks. Grafika została nieco pogorszona w porównaniu do kampanii dla pojedynczego gracza, jednak dzięki nowemu silnikowi w oczy rzucają się choćby naprawdę dobrze wykonane modele broni. Musimy jednak zaznaczyć, że grę widzieliśmy na devkitach PlayStation 4 Pro, a nie komputerach PC.

Gunfight to tylko niewielka część rozgrywek sieciowych, jakie pojawią się w Call of Duty: Modern Warfare. Pełna prezentacja trybu multiplayer odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 19:00.

Call of Duty: Modern Warfare ukaże się 25 października na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w pełnej polskiej wersji językowej.

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej