Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2019, 08:40

autor: Serek

Wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan

Na Steamie pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan, czyli nowego horroru od twórców Until Dawn. Co ciekawe, produkcja wymaga aż 80 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

Pierwszy odcinek cyklu horrorów od twórców Until Dawn wymaga 80 GB wolnej przestrzeni. - Wymagania sprzętowe gry The Dark Pictures: Man of Medan - wiadomość - 2019-07-13
Pierwszy odcinek cyklu horrorów od twórców Until Dawn wymaga 80 GB wolnej przestrzeni.

Na platformie Steam pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe nowej gry twórców Until Dawn - The Dark Pictures: Man of Medan. Tym, co rzuca się w oczy, jest spory rozmiar produkcji, bo tytuł wymaga aż 80 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Przypomnijmy, że Man of Medan zapoczątkuje cykl The Dark Pictures Anthology, w której każda kolejna odsłona jest samodzielną historią w klimacie horroru. Podobnie jak przy poprzedniej grze studia, możemy spodziewać się filmowej narracji oraz oprawy audiowizualnej.

Na szczęście wydaje się, że twórcy rozsądnie podeszli do tematu wymagań sprzętowych. Większość graczy powinna bez problemu uruchomić grę na minimalnych ustawieniach. Co ciekawe, na platformie Valve nigdzie nie ma informacji dotyczących zabezpieczeń antypirackich Denuvo. Nie oznacza to oczywiście, że nie doświadczymy takowych, ale gdyby tak rzeczywiście było, to gracze zdecydowanie by się ucieszyli. Rzućcie okiem na poniższe wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i5-3470 / AMD FX-8350
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
 5. Wersja DirectX: 11
 6. Miejsce na dysku: 80 GB wolnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 1600
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580
 5. Wersja DirectX: 11
 6. Miejsce na dysku: 80 GB wolnej przestrzeni

Warto również zaznaczyć, że The Dark Pictures: Man of Medan doczeka się dwóch trybów multiplayer. Pierwszym z nich będzie Movie Night Mode, czyli wariacja na temat „kanapowej” rozgrywki, w której każdy z graczy wybiera postać i przejmuje nad nią kontrolę w momencie, kiedy akcja skupi się właśnie na niej. Drugi tryb to Shared Story Mode, gdzie dwie osoby będą grać przez internet i podejmować ważne z punktu widzenia fabuły decyzję.

The Dark Pictures: Man of Medan trafi do sprzedaży 30 sierpnia bieżącego roku. Produkcja ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Tytuł jest już dostępny w sprzedaży przedpremierowej.

 1. Oficjalna strona internetowa gry
 2. The Dark Pictures: Man of Medan na Steamie