Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2019, 11:45

Zaprezentowano interfejs Command & Conquer Remastered

W serwisie Reddit pojawiła się informacja o zakończeniu preprodukcji zremasterowanej wersji kultowego RTS-a Command & Conquer. Przy okazji twórcy opublikowali nowy screen z tytułu, prezentujący jego odświeżony interfejs.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Sprawy związane z zapowiedzianym pod koniec ubiegłego roku remasterem kultowego RTS-a Command & Conquer idą w bardzo dobrym kierunku. Jim Vessella, producent z firmy Electronic Arts, ogłosił na Reddicie, że faza pre-produkcji tytułu dobiegła końca. Oznacza to, że prace nad nim ruszyły pełną parą. Z tej okazji opublikowana została kolejna grafika z gry. Wcześniej mogliśmy przyjrzeć się odświeżonemu modelowi budynku Construction Yard, a teraz przyszedł czas na odnowiony interfejs. Oto on w całej okazałości.

Zmiany są widoczne, choć generalny zamysł pozostał ten sam.

Według zapewnień Vesselli nowy interfejs został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowników. Jest on oparty na tym znanym z Command & Conquer 3: Wojen o Tyberium. Ograniczono w nim konieczność przewijania kafelków oraz dodano pięć zakładek obejmujących kolejno budynki, piechotę, pojazdy i wsparcie. Ma to służyć łatwiejszemu odnajdywaniu rzeczy, które w danym momencie nas interesują. Ponadto zmieniono napisy Repair, Sell i Map na ikony, co powinno ułatwić ewentualne tłumaczenia, oraz przeniesiono paski Opcji i pieniędzy nad radar, zwiększając nieco fragment ekranu prezentujący pole bitwy. Jak zdradził Vessella, wiele z tych zmian zostało zainspirowanych przez komentarze i materiały filmowe stworzone przez społeczność.

Czy remaster pierwszego Command & Conquer przyciągnie do serii nowych fanów? - Zaprezentowano interfejs Command & Conquer Remastered - wiadomość - 2019-06-06
Czy remaster pierwszego Command & Conquer przyciągnie do serii nowych fanów?

Choć zmiany w interfejsie są widoczne na pierwszy rzut oka, jego wygląd wciąż w dużej mierze jest wierny pierwotnemu. Jest to zgodne z obietnicami Vesselli sprzed kilku miesięcy, że remaster nie będzie zbyt drastycznie odbiegał od tego, co gracze polubili w 1995 roku, przynajmniej jeśli chodzi o projekty wizualne poszczególnych elementów. Ma to zagwarantować studio Petroglyph Games, znane chociażby z całkiem udanego Star Wars: Empire At War, które przygotowuje odświeżoną wersję Command & Conquer. W jego skład wchodzą bowiem pracownicy nieistniejącego już Westwood Studios odpowiedzialnego za stworzenie oryginału, doskonale rozumiejący tę serię.

Na koniec przypominamy, że równolegle zespół Petroglyph Games przygotowuje remaster kolejnej części Command & Conquer, czyli Red Alert. Niestety, nie znamy na razie dat premier obu tych wersji.

  1. Oficjalna strona Petroglyph Games
  2. Oficjalna strona Electronic Arts