Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2019, 16:51

autor: Frozen

Zobacz pierwszą grafikę z Command & Conquer Remastered

Firma Electronic Arts pokazała pierwszą grafikę z nadchodzącego remastera Command & Conquer, klasycznej strategii czasu rzeczywistego z 1995 roku. Na udostępnionym przez twórców obrazku możemy zobaczyć, jak w odświeżonej wersji prezentuje się podstawowy budynek w grze – Construction Yard.

Remaster pierwszego Command & Conquer został oficjalnie zapowiedziany pod koniec ubiegłego roku. - Zobacz pierwszą grafikę z Command & Conquer Remastered - wiadomość - 2019-04-19
Remaster pierwszego Command & Conquer został oficjalnie zapowiedziany pod koniec ubiegłego roku.

Jim Vessella, producent z firmy Electronic Arts, zamieścił w serwisie Reddit pierwszą grafikę z Command & Conquer – Remastered. Przedstawia ona stanowiący serce każdej bazy budynek Construction Yard. Jako że jest to jedna z pierwszych konstrukcji, na jaką gracze natykają się podczas swojej przygody z produkcją, twórcy uznali, że to właśnie jej odświeżona wersja powinna zostać zaprezentowana światu w pierwszej kolejności.

Jim Vessella zapewnia, że głównym celem zespołu pracującego nad remasterem jest dochowanie wierności oryginalnym assetom. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność pomiędzy wyglądem modelu w grze, w przerywniku filmowym i na miniaturce w interfejsie, to priorytetem dla studia zawsze będzie ten pierwszy.

Wyjątek od tej reguły stanowią drobne detale, które do tej pory widać było tylko w cutscenkach ze względu na ich wyższą rozdzielczość. Jeśli zespół uzna, że należycie wzbogacają one wygląd modelu w grze, to z całą pewnością zostaną wykorzystane. Przykładem takiego działania jest niebieski wzór na drzwiach budynku Construction Yard, do tej pory widoczny wyłącznie w trakcie animacji rozładunku.

Remaster tworzy studio Petroglyph Games, znane z takich produkcji, jak Star Wars: Empire At War, Grey Goo, czy 8-bit Armies. Wśród osób zajmujących się tytułem znajdują się byli pracownicy Westwood Studios (firmy, która stworzyła cykl Command & Conquer).

Gra znajduje się obecnie w późnej fazie preprodukcji. Zespół odpowiedzialny za remaster równolegle pracuje nad Command & Conquer: Red Alert Remastered. Data premiery obu tytułów nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że obie pozycje ukażą się na PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Command & Conquer Remastered

Command & Conquer Remastered