Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2019, 16:51

autor: Frozen

Zobacz pierwszą grafikę z Command & Conquer Remastered

Firma Electronic Arts pokazała pierwszą grafikę z nadchodzącego remastera Command & Conquer, klasycznej strategii czasu rzeczywistego z 1995 roku. Na udostępnionym przez twórców obrazku możemy zobaczyć, jak w odświeżonej wersji prezentuje się podstawowy budynek w grze – Construction Yard.

Remaster pierwszego Command & Conquer został oficjalnie zapowiedziany pod koniec ubiegłego roku. - Zobacz pierwszą grafikę z Command & Conquer Remastered - wiadomość - 2019-04-19
Remaster pierwszego Command & Conquer został oficjalnie zapowiedziany pod koniec ubiegłego roku.

Jim Vessella, producent z firmy Electronic Arts, zamieścił w serwisie Reddit pierwszą grafikę z Command & Conquer – Remastered. Przedstawia ona stanowiący serce każdej bazy budynek Construction Yard. Jako że jest to jedna z pierwszych konstrukcji, na jaką gracze natykają się podczas swojej przygody z produkcją, twórcy uznali, że to właśnie jej odświeżona wersja powinna zostać zaprezentowana światu w pierwszej kolejności.

Jim Vessella zapewnia, że głównym celem zespołu pracującego nad remasterem jest dochowanie wierności oryginalnym assetom. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność pomiędzy wyglądem modelu w grze, w przerywniku filmowym i na miniaturce w interfejsie, to priorytetem dla studia zawsze będzie ten pierwszy.

Wyjątek od tej reguły stanowią drobne detale, które do tej pory widać było tylko w cutscenkach ze względu na ich wyższą rozdzielczość. Jeśli zespół uzna, że należycie wzbogacają one wygląd modelu w grze, to z całą pewnością zostaną wykorzystane. Przykładem takiego działania jest niebieski wzór na drzwiach budynku Construction Yard, do tej pory widoczny wyłącznie w trakcie animacji rozładunku.

Remaster tworzy studio Petroglyph Games, znane z takich produkcji, jak Star Wars: Empire At War, Grey Goo, czy 8-bit Armies. Wśród osób zajmujących się tytułem znajdują się byli pracownicy Westwood Studios (firmy, która stworzyła cykl Command & Conquer).

Gra znajduje się obecnie w późnej fazie preprodukcji. Zespół odpowiedzialny za remaster równolegle pracuje nad Command & Conquer: Red Alert Remastered. Data premiery obu tytułów nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że obie pozycje ukażą się na PC.