Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 18 kwietnia 2019, 16:32

autor: Vergil

Transistor za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]

Dzisiaj w Epic Games Store została udostępniona następna darmowa produkcja. Mowa o grze Transistor, za której opracowaniem stoi studio Supergiant Games, mające w swoim portfolio między innymi takie tytuły, jak kultowy Bastion czy oryginalne Pyre.

Aktualizacja

Transistor jest już dostępny do pobrania. Produkcją, którą będzie można zdobyć za darmo w dniach 2-16 maja, jest natomiast World of Goo.

Oryginalna wiadomość

Około 17:00 polskiego czasu w Epic Games Store pojawi się kolejna darmowa pozycja. Po nie lada gratce dla miłośników zagadek, czyli grze The Witness (którą w chwili pisania tej wiadomości wciąż można jeszcze dodać do swojej biblioteki), padło na action RPG-a zatytułowanego Transistor. Tytuł będzie dostępny bez żadnych opłat do 2 maja; wówczas zastąpi go inna, nieznana jeszcze produkcja.

  1. Transistor w Epic Games Store
W ciągu niemal pięciu lat, jakie minęły od debiutu Transistora, grafika tej produkcji nie zestarzała się ani odrobinę. - Transistor za darmo w Epic Games Store - wiadomość - 2019-04-18
W ciągu niemal pięciu lat, jakie minęły od debiutu Transistora, grafika tej produkcji nie zestarzała się ani odrobinę.

Transistor zabiera nas w podróż w przyszłość. W trakcie zabawy wcielamy się w bohaterkę, która przedziera się przez futurystyczne miasto, podążając śladem poprzednich właścicieli należącego do niej miecza – tytułowego Transistora. Solą rozgrywki jest walka z przeciwnikami; choć starcia toczą się w czasie rzeczywistym, w ich trakcie należy wykazać się pomysłowością i zmysłem taktycznym. Ważną rolę odgrywa również rozwój naszego narzędzia mordu, które z czasem wzbogacamy o nowe funkcje. Produkcja może się pochwalić doskonałą oprawą audiowizualną. Grafika została utrzymana w barwnej, kreskówkowej stylistyce, a za klimatyczną ścieżkę dźwiękową odpowiadali Darren Korb i Ashley Barrett.

Warto odnotować, że za Transistorem stoi studio Supergiant Games, mające w swoim portfolio takie produkcje jak kultowy Bastion, oryginalne Pyre czy też Hades: Battle out of Hell. Ten ostatni był jednym z pierwszych tytułów, które pojawiły się wyłącznie na platformie Epic Games (w ramach wczesnego dostępu).

Przypomnijmy, że firma Epic Games będzie udostępniać co dwa tygodnie kolejną darmową grę do końca 2019 roku. Obecnie nie wiadomo, przez jaką produkcję Transistor zostanie zastąpiony na początku maja; poinformujemy Was o tym, gdy tylko taka informacja ujrzy światło dzienne.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Transistor