Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2019, 12:07

Pecetowa wersja Metro Exodus znaleziona w Microsoft Store

Najprawdopodobniej Metro Exodus niedługo przestanie być tytułem ekskluzywnym dla Epic Games. W Microsoft Store pojawiła się karta dedykowana tej postapokaliptycznej grze akcji. Według niej tytuł zadebiutuje w sklepie amerykańskiego giganta 9 czerwca tego roku.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Wyłączność Epic Games Store ma zostać przełamana. - Pecetowa wersja Metro Exodus znaleziona w Microsoft Store - wiadomość - 2019-06-06
Wyłączność Epic Games Store ma zostać przełamana.

Metro Exodus był jedną z pierwszych produkcji, które Epic Games Store pozyskał na wyłączność. Zniknięcie gry z platformy Steam zaowocowało dużym poruszeniem wśród społeczności graczy. W efekcie przełożyło się to na dobrą sprzedaż jedynie na konsolach. Niewykluczone, że skutkiem tego będzie też przełamanie monopolu firmy Tima Sweeney’a na Metro Exodus. W sklepie Microsoft Store pojawiła się bowiem karta poświęcona dziełu studia 4A Games, informująca, że jego premiera na tej platformie przewidziana jest na 9 czerwca.

Kartę gry odkrył użytkownik Twittera, kryjący się pod pseudonimem WalkingCat. W opublikowanym poście zamieścił on link, który prowadzi na stronę w Microsoft Store poświęconą pecetowej wersji Metro Exodus. Według zawartych na niej informacji, sprzedaż tytułu na tej platformie ruszy 9 czerwca. Jest to o tyle interesująca data, że właśnie tego dnia odbędzie się konferencja Microsoftu na tegorocznych targach E3. W związku z tym pojawiły się plotki, że gra może trafić na przeznaczoną na komputery osobiste wersję Xbox Game Pass, która ma zostać zaprezentowana właśnie w czasie imprezy giganta z Redmond.

Warto wspomnieć, że Metro Exodus stanowi trzecią odsłonę cyklu opartego na powieściach Dmitrija Głuchowskiego. Tytuł pojawił się 15 lutego 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Pomimo zamieszania spowodowanego przez czasową ekskluzywność w Epic Games Store, gra spotkała się z dobrym przyjęciem wśród recenzentów. Średnia ocen wersji na komputery osobiste w serwisie Metacritic wynosi obecnie 82/100 punktów.