Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2024, 09:20

Silent Hill 2, Final Fantasy VII Rebirth i nowe Metro mają pojawić się na State of Play (plotka)

Polski Silent Hill, nowe Metro, Death Stranding 2, Final Fantasy VII Rebirth – oto niektóre z gier, które rzekomo mają pojawić się na najbliższej edycji State of Play.

Źródło fot. Final Fantasy VII Rebirth / Square Enix.
i

AKTUALIZACJA (godz. 20:30)

Przeciek, o którym możecie przeczytać poniżej, potwierdził się – Sony oficjalnie zapowiedziało pokaz State of Play. Szczegóły znajdziecie w osobnej wiadomości.

Sony wciąż wstrzymuje się z zapowiedzią kolejnej edycji swojej prezentacji, co jednak nie przeszkadza w pojawianiu się informacji na jej temat. Nowy przeciek mógł zdradzić datę wydarzenia oraz tytuły gier, które zobaczymy w następnym odcinku State of Play.

Nick Baker (@Shpeshal_Nick), współzałożyciel serwisu XboxEra, opublikował „zaszyfrowany” wpis powiązany z prezentacją. Trzeba przy tym zaznaczyć, że najwyraźniej nie on jest oryginalnym źródłem tych wieści. Przeciek zaczął krążyć po kanałach serwisu Discord znacznie wcześniej – Baker jedynie rozpowszechnił go w serwisie X (via ResetEra). Jako że oryginalne źródło pozostaje nieznane, wiarygodność tej „zagadki” stoi pod znakiem zapytania.

Przeciek nie zdradza wprost nic poza datą („około” 31 stycznia), ale też niespecjalnie ukrywa nazwy gier, które mają się pojawić na kolejnej prezentacji State of Play. Jeśli ktoś sam ma wątpliwości lub problemy z rozszyfrowaniem, internauci przekazują już sobie listę.

Wśród tytułów, które mamy zobaczyć na prezentacji Sony, rzekomo znajdą się nowe Silent Hill, Rise of the Ronin, Death Stranding 2, Final Fantasy VII Rebirth, remaster Sonic Generations , Judas oraz kolejna gra z serii Metro. Być może nie jest to pełna lista.

Obecność części tych gier jest niejako oczywista, przede wszystkim drugiej części remake’u Final Fantasy VII oraz Rise of the Ronin (oba tytuły trafią na rynek w tym kwartale, a pierwszy z nich niedawno otrzymał nowy, krótki zwiastun), podczas gdy o paru innych wspominały wcześniejsze pogłoski.

Niemniej to chyba pierwszy raz, kiedy słyszymy o odświeżeniu dawnej przygody Sonica, a nowa część serii Metro nadal nie została oficjalnie ujawniona (choć ponoć jest grywalna od prawie roku). Warto dodać, że w innym przecieku wspomniano, jakoby ów projekt jest grą VR i zostanie ujawniony „wkrótce” (via InsiderGaming).

Jak zawsze przypominamy, by podchodzić z rezerwą do wszelkich nieoficjalnych informacji. Na szczęście w tym przypadku nie będziemy długo czekać, by przekonać się o wiarygodności przecieku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej