Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2024, 23:27

autor: Zuzanna Domeradzka

Pierwszy zwiastun remake'u Silent Hill 2 z fragmentami rozgrywki. Niestety bez daty premiery

Podczas State of Play zobaczyliśmy trailer nadchodzącego remake’u Silent Hill 2, za który odpowiedzialne jest polskie studio Bloober Team. Materiał jest krótki, acz klimatyczny.

Źródło fot. Konami.
i

Dzisiaj zorganizowany został pokaz State of Play, uwzgledniający materiały z kilkunastu nadchodzących produkcji. Chociaż Sony nie wspominało wcześniej, że wśród tych gier znajdzie się remake Silent Hill 2, to w sieci krążyło wiele plotek na temat tego, iż materiał z odświeżonego horroru pojawi się podczas wydarzenia.

I tak też się stało – zaprezentowany został oficjalny zwiastun remake’u Silent Hill 2. Jest on krótki, ale przynajmniej zawiera parę fragmentów z rozgrywki. Filmik zobaczycie poniżej.

Niestety wciąż nie znamy dokładnej daty premiery Silent Hill 2. Gra ukaże się na konsoli PlayStation 5 oraz PC.

Oczekujący remake’u fani oryginału z 2001 roku mogą czuć się usatysfakcjonowani pierwszym w tym roku State of Play. Do tej pory Konami (wydawca odświeżenia) opublikował tylko jeden teaser trailer nadchodzącego tytułu. Miało to miejsce w październiku 2022 roku, więc gracze musieli czekać całkiem długo na nowy materiał z Silent Hill 2.

Dla osób niezaznajomionych z oryginałem wspomnijmy, że w produkcji wcielamy się w Jamesa Sunderlanda. Otrzymuje on list od swojej żony, Mary, która chce się z nim spotkać w Silent Hill. Zaintrygowany protagonista udaje się do miasteczka mimo tego, że jego ukochana zmarła kilka lat wcześniej.

Remake Silent Hill 2 tworzy polskie studio Bloober Team, które ma doświadczenie w grach tego typu. Opracowało bowiem takie horrory jak Layers of Fear, The Medium czy Blair Witch.

  1. Silent Hill 2 na Steamie