Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5
Okładka Death Stranding 2: On The Beach (PS5)
OkładkaDeath Stranding 2: On The Beach (PS5)

Death Stranding 2: On The Beach PS5

DS2: On The Beach

Death Stranding 2 to kontynuacja eksperymentalnej przygodowej gry akcji z 2019 roku, za którą stoi sławny twórca Hideo Kojima. Ponownie wcielamy się w tragarza Sama, który tym razem próbuje odnowić połączenie między skupiskami ludzi żyjącymi w postapokaliptycznym Meksyku.

Akcji | TPP | science fiction | postapokalipsa | eksperymentalne/artystyczne | przygodowe gry akcji | eksploracyjne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Death Stranding 2: On The Beach Premiera PS5

2025

producent: Kojima Productions wydawca: 505 Games

Death Stranding 2: On The Beach jest kontynuacją przygodowej gry akcji w realiach na styku postapokalipsy i science fiction, wydanej w 2019 roku. Za jej opracowanie znów odpowiedzialne jest studio Kojima Productions, na którego czele stoi Hideo Kojima, znany głównie ze stworzenia kultowego cyklu Metal Gear.

Fabuła

W Death Stranding 2 poznajemy dalsze losy Sama, który w pierwszej odsłonie przyczynił się do zjednoczenia Ameryki, tworząc tzw. sieć chiralną. Reszta świata nadal jednak musi mierzyć się z nienaturalnymi anomaliami, które dzielą ludzkość i stanowią dla niej śmiertelne niebezpieczeństwo. Bohater postanawia kontynuować swoje dzieło w Meksyku, dysponując wsparciem m.in. starej znajomej Fragile i cywilnej grupy Drawbridge. Na drodze Sama znów stają groźne istoty nazywane Wynurzonymi oraz dawny wróg – Higgs Monaghan.

Gameplay

Death Stranding 2 to trzecioosobowa produkcja z otwartym światem, w której głównie staramy się odbudować połączenie między osadami, realizując transport dostaw między nimi. W kontynuacji powraca wiele rozwiązań oraz narzędzi znanych z pierwszej odsłony.

Sam ponownie wyposażony jest w egzoszkielet ułatwiający przenoszenie ładunków na plecach, korzysta z pojazdów czy tzw. aerobagażników, które unoszą się w powietrzu i podążają za bohaterem. Podróże przez pustkowia znacznie upraszcza możliwość stawiania różnych struktur (np. mostów) czy korzystania z liny pozwalającej na schodzenie ze stromych zboczy. Budowle, podobnie jak główny bohater, narażone są na wiele czynników zewnętrznych, w tym pożarów bądź trzęsień ziemi.

Nowością w DS2 jest statek DHV Magellan, czyli mobilna baza operacyjna należąca do Drawbridge, którą możemy wzywać do miejsc połączonych siecią chiralną. Na pokładzie da się skorzystać np. z kabiny Sama czy zbrojowni.

W grze nie brakuje spotkań z przeciwnikami, w których mamy do dyspozycji mechaniki ze skradanek i typowych gier akcji. Wrogami są m.in. maszyny podległe Higgsowi oraz Wynurzeni (zwykle niewidoczni; ich obecność sygnalizuje nam odradek, czyli mechaniczne ramię Sama). Przeciwko robotom używamy różnych rodzajów broni palnej, a dzięki opcji łatwego zdjęcia bagażu do walki przystąpimy, nie ryzykując jego uszkodzenia.

Technologia i obsada

Wzorem poprzedniej odsłony, gra Death Stranding 2 napędzana jest silnikiem Decima, znanym też z cyklu Horizon. Jego twórcy – studio Guerrilla Games – wsparli Kojima Productions w wykorzystaniu pełni potencjału ich technologii. Produkcja korzysta również z technologii przechwytywania ruchu (dzięki pomocy PlayStation Studios Visual Arts) oraz kreatora MetaHuman (autorstwa Epic Games), służącego do realistycznego ukazywania ludzkich twarzy.

Ponadto tytuł charakteryzuje gwiazdorska obsada – w głównej roli ponownie wystąpił Norman Reedus (znany z serialu Żywe trupy), a partnerują mu Léa Seydoux (Nie czas umierać), Elle Fanning (Czarownica), Shioli Kutsuna (Deadpool 2), George Miller (reżyser serii filmów Mad Max) czy Troy Baker (popularny aktor dubbingowy, znany m.in. z The Last of Us).

Ostatnia modyfikacja 13 lutego 2024

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Death Stranding 2: On The Beach: 18+