Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2019, 11:52

Metro Exodus jest hitem, ale głównie na konsolach, a nie na PC

THQ Nordic poinformowało, że Metro Exodus sprzedaje się doskonale, ale głównie na konsolach. Wysoki przychód to niemal w całości zasługa wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Firma odmówiła komentarza w sprawie szczegółowych wyników wydania pecetowego.

Gra ukazała się 15 lutego. - Metro Exodus jest hitem, ale głównie na konsolach, a nie na PC - wiadomość - 2019-05-24
Gra ukazała się 15 lutego.

Wczoraj pisaliśmy, że Metro Exodus zaliczyło najlepszy start w historii THQ Nordic. Później wydawca podzielił się jednak dodatkową informacją, która jest niezwykle ważna dla analizy sukcesu tego tytułu.

Po konferencji omawiającej wyniki finansowe firmy zorganizowano sesję, podczas której prezes Lars Wingefors odpowiadał na pytania inwestorów i dziennikarzy. Stwierdził on, że firma jest bardzo zadowolona z wyników Metro Exodus, ale jednocześnie przyznał, że wygenerowany przychód to niemal wyłącznie zasługa wersji konsolowych. Odmówił przy tym komentarza w sprawie wyników wydania pecetowego.

W przypadku Metro Exodus sprawa wyników sprzedaży wersji pecetowej budzi szczególnie duże emocje, gdyż na krótko przed premierą gra została usunięta ze Steama i udostępniono ją tylko w Epic Games Store. Obecnie jest to największy exclusive, którego udało się zdobyć temu sklepowi, przynajmniej do czasu premiery Borderlands 3.

Naciskany przez uczestników sesji Wingefors stwierdził jedynie, że wersja PC sprzedawała się trochę lepiej niż prognozowano, ale tylko na początku roku. Najpewniej chodzi więc o okres, kiedy produkcja wciąż była dostępna na Steamie w przedsprzedaży. Według szacunków płatnej wersji Steam Spy w na platformie firmy Valve zakupiono w ten sposób ok. 405 tys. egzemplarzy.

Podczas tegorocznego GDC firma Epic Games pochwaliła się, że Metro Exodus sprzedaje się lepiej niż Metro: Last Light. Kryteria wybrane dla tego porównania były jednak mocno wątpliwe. Zestawiono bowiem wyniki sprzedaży obu tytułów w pierwszym miesiącu, nie podając żadnych konkretnych liczb. W momencie premiery Metro: Last Light dystrybucja cyfrowa nie była tak ważną częścią rynku pecetowego, więc w rzeczywistości trudno było ocenić, czy decyzja o ekskluzywności okazała się korzystna dla wydawcy. Najnowsza deklaracja THQ Nordic może sugerować, że wszystko poszło nie do końca zgodnie z planem.

Przypomnijmy, że Metro Exodus ukazało się 15 lutego na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Gra otrzymała bardzo pozytywne recenzje. Tytuł przypadł również do gustu naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.5/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wszystko o Metro Exodus
  3. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów
  4. Metro Exodus - poradnik do gry