Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2019, 11:57

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Cyberpunk 2077 z trybem hardcore i bez skalowania poziomów przeciwników

Kolejny wywiad z pracownikiem CD Projekt Red przyniósł kilka nowości na temat nadchodzącego Cyberpunka 2077. Dowiedzieliśmy się między innymi, że gra w żaden sposób nie będzie ograniczała eksploracji, przeciwnicy nie będą skalować się do naszego poziomu, a hardkorowy tryb pozbawi nas interfejsu.

Kolejna dawka najnowszych informacji o Cyberpunku. - Cyberpunk 2077 z trybem hardcore i bez skalowania poziomów przeciwników - wiadomość - 2019-07-18
Kolejna dawka najnowszych informacji o Cyberpunku.

Wczoraj na łamach portalu wccftech.com ukazał się wywiad z koordynatorem interfejsu użytkownika Alvinem Liu z CD Projekt Red. Z racji tego, że nowości o Cyberpunku 2077 nigdy za wiele, pozwoliliśmy sobie przeanalizować jego wypowiedź, a najciekawsze informacje przedstawić Wam w tym newsie. Dowiedzieliśmy się między innymi, że gra w żaden sposób nie będzie ograniczała naszej eksploracji, a odpowiednio się ubierając, będziemy zdobywać większą ilość reputacji podczas zabijania.

Brak ograniczeń w eksploracji i brak skalowania poziomów przeciwników

Jedną z rzeczy, którą udało nam się wyłapać z wypowiedzi Alvina, jest to, że gracz nie będzie w żaden sposób ograniczony podczas eksploracji otaczającego go świata. Już od samego startu gry będzie można zwiedzić każdy zakątek Night City oraz jego obrzeży, a żadna „niewidzialna ściana” nam w tym nie przeszkodzi.

Oczywiście będzie też interfejs wspomagający gracza i podpowiadający mu, czy znajduje się on we właściwym miejscu dla swojego poziomu postaci (chociażby przez pokazywanie levelu wrogów). Jednak tak samo jak w przypadku Wiedźmina 3 nic nie powstrzyma nas przed udaniem się w bardziej niebezpieczne miejsca. Mimo to póki nie osiągniemy odpowiedniego poziomu, walka ze znajdującymi się tam przeciwnikami będzie niezwykle trudna. To nam jasno sugeruje, że podobnie jak w poprzedniej produkcji CD Projekt Red tak i w tej nie doświadczymy skalowania poziomu przeciwników.

W Cyberpunku nie zatrzyma nas nigdzie „niewidzialna ściana”. - Cyberpunk 2077 z trybem hardcore i bez skalowania poziomów przeciwników - wiadomość - 2019-07-18
W Cyberpunku nie zatrzyma nas nigdzie „niewidzialna ściana”.

Poziom trudności Hardcore pozbawi nas interfejsu

Dla fanów hardkorowej zabawy CD Projekt Red przygotował specjalny tryb trudności, po którego włączeniu pozbędziemy się całego interfesju oraz najprawdopodobniej technologicznych wspomagaczy używanych przez bohatera. Z drugiej strony dla bardziej casualowych graczy, którzy niekoniecznie są mistrzami strzelanek, zostało przygotowane wiele ułatwień, jak na przykład smart gun, który sam namierza cel, jednak zadaje zmniejszone obrażenia.

Im lepiej wyglądasz, tym więcej zgarniesz reputacji

Dowiedzieliśmy się też, że oprócz przedmiotów, które przydadzą nam się w walce, możemy zakupić zwykłe kosmetyczne bajery. Nie bez znaczenia jest jednak to, w co się ubierzemy. Każde ubranie będzie posiadało osobną statystykę street cred, która w żaden sposób nie wpływa na walkę. Jednak im jej więcej, tym więcej dostaniemy reputacji podczas np. zabijania przeciwników.

“If you look good, you feel good. If you feel good, you play good. If you play good, they pay good.” - Cyberpunk 2077 z trybem hardcore i bez skalowania poziomów przeciwników - wiadomość - 2019-07-18
“If you look good, you feel good. If you feel good, you play good. If you play good, they pay good.”

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 będzie miał swoją premierę 16 kwietnia 2020 roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Pre-order możecie złożyć za pomocą naszej growej porównywarki cenowej. Edycję kolekcjonerską kupicie natomiast za pośrednictwem oficjalnej strony gry.