Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2019, 12:00

autor: Bartosz "XxX" Faryna

Aż dwie gry erotyczne w lipcowej topce platformy Steam

Podejście platformy Steam do treści o charakterze erotycznym uległo znacznej zmianie w ciągu ostatnich lat. Obecnie możemy znaleźć tam wiele tytułów przeznaczonych dla dorosłych graczy, a niektóre z nich znalazły się nawet na szczycie lipcowej listy.

LOVE3 -Love Cube- to jedna z gier, które zaliczyły najlepszy debiut na Steam w lipcu. - Aż dwie gry erotyczne w lipcowej topce platformy Steam - wiadomość - 2019-08-21
LOVE3 -Love Cube- to jedna z gier, które zaliczyły najlepszy debiut na Steam w lipcu.

Każdego miesiąca Steam publikuje zestawienie najbardziej dochodowych gier, opierając się o wyniki z pierwszych dwóch tygodni po premierze. W lipcowej topce znalazły się takie tytuły, jak Oxygen Not Included czy Wolfenstein: Youngblood. W zestawieniu możemy jednak wypatrzeć coś niezwykłego – dwie erotyczne gry w klimacie anime: LOVE3 -Love Cube- oraz CUSTOM ORDER MAID 3D2 It's a Night Magic.

Pierwszy z tytułów to opowieść wizualna o twórczyni komiksów, która mieszka z dwiema przyjaciółkami, z którymi regularnie sypia. Sceny seksu są wprawdzie odpowiednio ocenzurowane, jednak gra oferuje DLC, dzięki któremu możemy odblokować nieco więcej pikantnych szczegółów.

LOVE3 -Love Cube- to opowieść wizualna, w której wcielamy się w autorkę komiksów. - Aż dwie gry erotyczne w lipcowej topce platformy Steam - wiadomość - 2019-08-21
LOVE3 -Love Cube- to opowieść wizualna, w której wcielamy się w autorkę komiksów.

W drugim tytule gracze wcielają się w osobę zarządzającą grupą pokojówek, które obsługują klientów. Podstawowa wersja gry jest dość grzeczna i nie oferuje wielu niecenzuralnych treści. Dopiero po pobraniu specjalnej łatki gracz otrzymuje możliwość zamiany pokojówek w panie lekkich obyczajów świadczące dodatkowe usługi. Co ciekawe, aktualizację trzeba pobrać z zewnętrznej strony, ponieważ Steam nie posiada jej w swojej ofercie.

Custom Order Maid to druga erotyczna gra, która znalazła się w lipcowej topce Steam. - Aż dwie gry erotyczne w lipcowej topce platformy Steam - wiadomość - 2019-08-21
Custom Order Maid to druga erotyczna gra, która znalazła się w lipcowej topce Steam.

Na tym przykładzie widać wyraźnie, że polityka platformy względem gier dla dorosłych wciąż nie została uściślona. Wprawdzie w ofercie pojawia się coraz więcej gier o podobnym charakterze, to jednak wciąż niektóre łatki udostępniane są na stronach zewnętrznych, jak na przykład w przypadku Custom Order Maid.

Nie da się ukryć, że gry o tematyce erotycznej są jednymi z najbardziej dochodowych na Steamie, co na pewno nie umknęło uwadze Valve. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tego typu, w pełni nieocenzurowane treści obecne są tam dopiero od niedawna. Zaledwie we wrześniu ubiegłego roku na Steamie pojawiła się przecież pierwsza gra dla dorosłych: Negligee: Love Stories, która szybko została zbanowana w aż 28 krajach.