Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Negligee: Love Stories (PC)

Negligee: Love Stories PC

Druga odsłona serii erotycznych visual novel, stworzona przez niezależne brytyjskie studio studio Dharker. Negligee: Love Stories składa się z czterech głównych scenariuszy, z których każdy oferuje zupełnie nowych bohaterów oraz kilka zakończeń.

Przygodowe | 2D | visual novel | erotyczne

PC Windows
Okładka Negligee: Love Stories (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

14września2018

Negligee: Love Stories to klasyczna dwuwymiarowa gra przygodowa z gatunku visual novel. Jej producentem jest niezależne brytyjskie studio Dharker. Deweloper wyspecjalizował się w tworzeniu niskobudżetowych erotycznych visual novel, które trafiają na komputery PC i platformę Steam. Negligee: Love Stories to druga odsłona serii Negligee. Jej pierwsza część ukazała się w 2016 roku. Autorzy sfinansowali produkcję sequela dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Gra zapisała się w historii serwisu Steam, ponieważ we wrześniu 2018 roku jako pierwsza została dopuszczona do sprzedaży z w pełni nieocenzurowanymi scenami seksu.

Fabuła

Fabuła Negligee: Love Stories została podzielona na cztery części. Każdy z nich przedstawia graczom zupełnie nową protagonistkę, historię z kilkoma różnymi zakończeniami oraz galerię bohaterów. W pierwszym scenariuszu wcielamy się w Karen, która czuje się uwięziona w kompletnie nieudanym i toksycznym małżeństwie. Pocieszenie znajduje jednak w ramionach poznanego niedawno przyjaciela. W drugim segmencie poznajemy Jasmin, która pracuje jako striptizerka i modelka. Kiedy postanawia zrezygnować z tej ryzykownej pracy, dostaje od szefa nadzwyczaj intratną propozycję, która wydaje się zbyt dobra, by była prawdziwa. W trzeciej historii poznajemy Charlotte, osiemnastolatkę wchodzącą w dorosłość. W obliczu różnych problemów powoli zdaje sobie sprawę z gorących uczuć, jakie żywi do najbliższej przyjaciółki. W ostatnim scenariuszu śledzimy losy Sophie, beztroskiej młodej kobiety, która zawsze podąża swoją drogą i nie stroni od przelotnych romansów z kobietami i mężczyznami. Podejmowane przez nią nierozważne decyzje mogą jednak w każdej chwili obrócić przeciw niej.

Mechanika

Negligee: Love Stories to standardowa gra przygodowa z gatunku visual novel. Oznacza to, że przez większość czasu czytamy jedynie wyświetlany na ekranie tekst, któremu towarzyszą portrety postaci na dwuwymiarowych tłach. Od czasu do czasu podejmujemy jednak decyzje mające wpływ na dalszy przebieg historii. Tytuł oferuje także galerię odblokowanych ilustracji oraz scen.

Kwestie techniczne

Negligee: Love Stories zapożyczyło swój charakterystyczny styl graficzny z japońskich produkcji visual novel. Dialogi w grze nie otrzymały aktorskiego dubbingu i w trakcie zabawy towarzyszy nam jedynie muzyka.

Warto zaznaczyć, że Negligee: Love Stories i podobnych do tego tytułu gier erotycznych nie zobaczymy na Steamie, dopóki w zakładce preferencje nie dezaktywujemy filtru „treści w postaci twardej pornografii, przeznaczone tylko dla dorosłych”, który pozostaje domyślnie włączony.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Negligee: Love Stories

Wymagania wiekowe Negligee: Love Stories

18+

„Pierwsza gra dla dorosłych na Steam” zbanowana w 28 krajach
„Pierwsza gra dla dorosłych na Steam” zbanowana w 28 krajach

wiadomość19 września 2018

Negligee: Love Stories autorstwa Dharker Studio – czyli słynna „pierwsza gra dla dorosłych na Steam” – została objęta zakazem sprzedaży w 28 krajach. Na liście znaleźć można m.in. Chiny, Rosję czy Japonię.

Pierwsza w pełni nieocenzurowana gra erotyczna na Steamie
Pierwsza w pełni nieocenzurowana gra erotyczna na Steamie

wiadomość11 września 2018

Brytyjskie visual novel Negligee: Love Stories będzie pierwszą w pełni nieocenzurowaną produkcją erotyczną na Stemie, co jest wynikiem ostatnich zmian Valve w stosunku do publikowanych w serwisie treści. Gra otwiera drogę dla innych podobnych tytułów dla dorosłych, które bez łatek wycinających z nich sceny seksu nie miały szans trafić do sklepu.