Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4
Okładka Frantics (PS4)
OkładkaFrantics (PS4)

Frantics PS4

Przygotowana we współpracy firmy Sony z duńskim studiem NapNok Games kolekcja minigier towarzyskich i zręcznościowych, przeznaczona dla maksymalnie czterech osób.

Towarzyskie | elementy zręcznościowe | rodzinne | minigry | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | aplikacja PlayLink | tytuły ekskluzywne PlayStation

Frantics Premiera PS4

6marca2018

pudełko PL

7marca2018

PSN

7marca2018

producent: NapNok Games wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Frantics na PlayStation 4 to kolekcja towarzyskich i zręcznościowych minigier, które przeznaczone są dla maksymalnie czterech osób. Za produkcję tytułu odpowiada firma Sony oraz duńskie studio NapNok Games. Frantics, które zapowiedziane zostało podczas targów E3 w 2017 roku, jest jednym z pierwszych tytułów wykorzystujących darmową mobilną aplikację PlayLink, przygotowaną dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS. Z jej pomocą wchodzimy w interakcje z postaciami na ekranie telewizora oraz wykonujemy liczne zadania i wyzwania. Od graczy zależy, czy będą współpracować, czy przeszkadzać sobie na drodze do zwycięstwa.

Mechanika

Frantics to zestaw piętnastu zręcznościowych minigier przeznaczonych dla całej rodziny i osób w każdym wieku. Rozpoczynając zabawę wybieramy jednego z dwunastu dostępnych zwierzęcych awatarów, które reprezentują nas w wirtualnym świecie. Możemy także dodatkowo zmieniać ich wygląd, dopasowując je do swojego gustu.

W trakcie rozgrywki gracze konkurują ze sobą w w różnego rodzaju wyzwaniach zręcznościowych. Warto jednak zaznaczyć, że nie wymagają one dużego refleksu i szybkości reakcji, ale przed wszystkim sprytu oraz umiejętności blefowania oponentów. Do przechytrzenia pozostałych towarzyszy gry zachęca cały czas głośno sprytny lis, który jest gospodarzem Frantics i przewodnikiem po jego zasadach. Postaciami sterujemy przy pomocy urządzenia mobilnego, potrząsając nim, przechylając, a także używając jego kamery.

Kwestie techniczne

Frantics wymaga od wszystkich uczestników zabawy posiadania tabletu lub smartfona z zainstalowaną aplikacją PlayLink. Gra oferuje kolorową i przyjemną dla oka oprawę audiowizualną. Wszystkie trójwymiarowe modele postaci oraz otoczenia zostały przygotowane w interesującym stylu graficznym, upodobniającym produkcję do filmu animowanego wykorzystującego figurki i kukiełki wykonane z plasteliny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Frantics cena w dniu premiery: 79,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Frantics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.