Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka The Playroom (PS4)

The Playroom PS4

Zestaw mini gierek promujących PlayStation Camera oraz DualShocka 4. Gracze mogą opiekować się wirtualnym robo-zwierzakiem, bawić się z niewielkimi ludzikami, grać w holograficznego hokeja i nie tylko.

Zręcznościowe | rzeczywistość rozszerzona | minigry | PlayStation 4 Camera | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka The Playroom (PS4)

data premiery gry w wersji PS4:

15listopada2013

29listopada2013

pudełko PL

The Playroom na PS4 to casualowa gra imprezowa, stworzona z myślą o kamerze PlayStation Camera. Jest to też swego rodzaju pokazówka, prezentująca niektóre możliwości kontrolera DualShock 4. Tytuł wyprodukowała ekipa SCE Japan Studio, znana chociażby z gier Patapon i Puppeteer oraz The Playroom VR.

Mechanika

Tytuł oferuje dostęp do trzech form rozrywki – Play with Asobi (Poznaj ASOBI), AR Bots (Wirtualne ludziki) oraz Air Hockey (Wirtualny hokej). W pierwszym przypadku mamy do czynienia z robo-zwierzakiem, który jest swego rodzaju rozwinięciem idei zapoczątkowanej w EyePet. Podczas rozgrywki przywołujemy zabawnego androida, z którym się bawimy i opiekujemy się nim. Co ciekawe, dzięki funkcji rozpoznawania twarzy, odróżnia on od siebie konkretne osoby. W przypadku AR Bots przywołujemy do życia niewielkie ludziki, które można przerzucać z ekranu kontrolera na telewizor, próbować je popychać itd. Ostatni z wymienionych to holograficzny hokej, wykorzystujący sterowanie ruchem.

Z biegiem czasu do The Playroom dodawano nowe minigry, w tym Zabawkotron, Kumpla z kosmosu, Ludki ninja i Wirtualne studio.

Kwestie techniczne

The Playroom na PS4 wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej. Oznacza to, że kamera rejestruje nasze postacie oraz otoczenie i wyświetla je na ekranie telewizora, a następnie program nakłada na to generowane cyfrowo postacie, plansze itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do The Playroom

Wymagania wiekowe The Playroom

odpowiednia dla każdego wieku