Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4
Okładka Chimparty (PS4)
OkładkaChimparty (PS4)

Szymparty PS4

Chimparty

Towarzyska gra zręcznościowa, wykorzystująca darmową aplikację PlayLink. W trakcie zabawy w Chimparty gracze przejmują kontrolę nad sympatycznymi szympansami, które podróżują przez czasoprzestrzeń, stawiając czoła rozmaitym wyzwaniom w pięciu światach.

Towarzyskie | elementy zręcznościowe | rodzinne | minigry | podzielony/wspólny ekran | aplikacja PlayLink | tytuły ekskluzywne PlayStation

Szymparty Premiera PS4

13listopada2018

pudełko PL

14listopada2018

PSN

14listopada2018

producent: NapNok Games wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Chimparty jest towarzyską grą zręcznościową, za której opracowaniem stoi zespół NapNok Games – ekipa, w której portfolio można znaleźć pokrewne gatunkowo Frantics. Tytuł powstał z myślą o platformie PS4.

Fabuła

W Chimparty gracze przejmują kontrolę nad szympansami, które podróżują przez czasoprzestrzeń. Bohaterowie stawiają czoła rozmaitym niebezpieczeństwom, choćby piratom i kosmitom.

Mechanika

Przed rozpoczęciem zabawy w wydanym na platformę PS4 Chimparty możemy zmodyfikować wygląd naszego szympansa; twórcy pozwalają na wybór fryzury, kapelusza, rękawic oraz butów. Na produkcję składa się osiemnaście minigier toczonych na przestrzeni dziewięćdziesięciu poziomów ulokowanych w pięciu zróżnicowanych światach; w toku zmagań przemierzamy między innymi nawiedzone zamki, pirackie zatoki, prehistoryczne dżungle oraz obcą planetę. Cechą charakterystyczną gry jest proste sterowanie – całość obsługujemy przy pomocy jednego przycisku.

Kwestie techniczne

Podobnie jak poprzednie dzieło studia NapNok Games Chimparty wykorzystuje technologię PlayLink – po pobraniu na smartfon lub tablet darmowej aplikacji, ta łączy się z konsolą, dzięki czemu rozgrywka toczy się nie z wykorzystaniem padów, lecz urządzeń mobilnych.

Ostatnia modyfikacja 3 grudnia 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 3,7 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Szymparty cena w dniu premiery: 74,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Szymparty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.