Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4SwitchXONE
Okładka Bakery Simulator (PC)
OkładkaBakery Simulator (PC)

Bakery Simulator

Polska gra symulacyjna, w której prowadzimy własną piekarnię. Obserwując akcję z widoku FPP, w Bakery Simulator zajmujemy się realizacją coraz bardziej wymyślnych zamówień oraz dostarczaniem wypieków do klientów, a zarobione pieniądze inwestujemy w rozwój biznesu.

Symulacje | FPP | ekonomiczne | elementy zręcznościowe | o gotowaniu | polskie

Bakery Simulator Premiera

3maj2022

PC

producent: Live Motion Games wydawca: Ultimate Games

Bakery Simulator jest grą symulacyjną, za której opracowaniem stoi niezależny zespół Live Motion Games, mający w swoim portfolio grę Car Trader Simulator. Produkcja wydana przez firmę Ultimate Games pozwala graczom poprowadzić własną piekarnię ulokowaną w malowniczym górskim miasteczku.

Mechanika

W grze Bakery Simulator akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zabawę rozpoczynamy od wyboru miejsca, które wynajmiemy pod swoją piekarnię. Następnie musimy zadbać o najważniejsze wyposażenie naszego interesu, jak piekarnik i komora fermentacyjna, półki czy narzędzia. Dalej nie pozostaje nam już nic innego, jak przystąpić do realizacji zamówień, które stopniowo zaczynają do nas napływać z okolicznych sklepów i restauracji. Wymaga to samodzielnego doboru składników, ubicia oraz uformowania ciasta czy wreszcie włożenia go do odpowiednio rozgrzanego piekarnika na określoną ilość czasu; poza tym na naszych barkach spoczywa własnoręczne załadowanie towaru do ciężarówki i dostarczenie go klientom na czas.

Choć podstawą naszej działalności jest pieczenie chleba oraz bułek, z czasem nasze wypieki stają się coraz bardziej wymyślne – spod naszych rąk zaczynają wychodzić croissanty i bagietki, a później również specjalności rodem z Włoch, Gruzji czy Polski; dopełnieniem tego wszystkiego są specjalne zamówienia dotyczące na przykład przygotowania rzeźb wykonanych z chleba. Ich realizacja wymaga nie tylko zdobycia recept (które znajdujemy między innymi w książkach kucharskich), lecz także konkretnych składników, jak specjalne rodzaje mąki, drożdży oraz zakwasu.

Zarobione w ten sposób pieniądze wydajemy na zakup nowego wyposażenia do naszej piekarni, dzięki czemu z czasem możemy rozwinąć skrzydła i realizować większą liczbę zamówień, co z kolei znajdzie odzwierciedlenie w liczbie zer na naszym koncie. Należy przy tym mieć się na baczności, gdyż po piętach nieustannie depcze nam konkurencja; jeśli jednak damy się poznać jako dobrzy producenci i dostawcy, inne piekarnie będą otwierać się i upadać... chyba że po drodze to nam ostatecznie powinie się noga.

Kwestie techniczne

Bakery Simulator posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości. Podobać się może zwłaszcza szczegółowo zaprojektowane wyposażenie piekarni, a także bogate w detale wypieki. Na osobną wzmiankę zasługuje silnik fizyczny, który nie tylko dba o realistyczne zachowanie obiektów, lecz także pozwala na odrobinę szaleństwa – nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do piekarnika listę zamówień (a następnie podpalić przy jej pomocy meble kuchenne) czy też spróbować rozwozić pieczywo po mieście z otwartą klapą bagażnika.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bakery Simulator: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bakery Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4130 3.4 GHz / AMD Phenom II X4
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-7400 3.0 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch