Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 sierpnia 2019, 13:15

autor: Lazlo

Square Enix odwołuje turnieje z powodu gróźb śmierci wobec pracowników

W związku z groźbami śmierci wobec pracowników wydawca gier zdecydował się odwołać cztery turnieje Starwing Paradox, które miały odbyć się w najbliższym czasie w Japonii. Jest to już kolejny tego typu incydent, który dotknął w ostatnim czasie Square Enix.

Square Enix dorobiło się naprawdę oddanych antyfanów... - Square Enix odwołuje turnieje z powodu gróźb śmierci wobec pracowników - wiadomość - 2019-08-19
Square Enix dorobiło się naprawdę oddanych antyfanów...

Square Enix odwołało cztery turnieje automatowej gry Starwing Paradox, w której gracze walczą sterowanymi przez siebie futurystycznymi mechami. Imprezy zaplanowane były na ten oraz kolejny weekend, jednak nie odbędą się one z powodu gróźb śmierci skierowanych do zespołu zarządzającego całym przedsięwzięciem.

Coraz więcej gróźb

W oficjalnym komunikacie Square Enix potwierdziło te doniesienia i poinformowało, że pracuje w tej sprawie z policją. Z tego powodu, w ramach działań zapobiegawczych, zdecydowano się na odwołanie czterech turniejów, które miały odbyć się w Tokio, Yokohamie, Fukuoce oraz Nagorze. Twórcy gry przepraszają także wszystkich, którzy wyczekiwali tych eventów.

To już kolejna odsłona serii gróźb padających w kierunku Square Enix. Wcześniej w tym miesiącu pewien mężczyzna został aresztowany w Tokio, po tym jak groził firmie, że dokona podpalenia, które będzie powtórką zdarzenia z Kyoto Animation. Inny mężczyzna został schwytany w marcu. Groził on wcześniej pracownikom firmy śmiercią, ponieważ wydał w jednej z gier ponad 200 tysięcy jenów, czyli ponad 7 tysięcy złotych, próbując bezskutecznie odblokować przedmiot.

Sprawa sięga jednak jeszcze dalej wstecz, gdyż już we wrześniu ubiegłego roku pracownicy studia otrzymali około 30 maili napisanych w języku japońskim o treści „zabij”. Służby badają obecnie, czy incydenty te są w jakiś sposób ze sobą powiązane.