Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2013, 12:20

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Seria LEGO Batman sprzedała się w 14,4 milionach egzemplarzy

Poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży gry LEGO Batman 2: DC Super Heroes. Firma Warner Bros. Interactive Entertainment, wydawca gier z serii LEGO Batman, poinformowała o 3,4 milionach egzemplarzy, które już trafiły do klientów na całym świecie. Dodając to do liczby 11 milionów sprzedanych kopii pierwszej części otrzymujemy 14,4 milionów gier z tego cyklu.

Batman i Superman w swoich wersjach z LEGO Batman.

Gry z serii LEGO Batman trafiły już do 14,4 milionów osób na całym świecie. Firma Warner Bros. Interactive Entertainment, która jest wydawcą tych tytułów, poinformowała o 3,4 milionach sprzedanych kopii LEGO Batman 2: DC Super Heroes. Pierwsza część, zatytułowana LEGO Batman: The Videogame, znalazła w sumie 11 milionów nabywców.

Debiut cyklu miał miejsce w 2008 roku, gdy LEGO Batman: The Videogame pojawiło się na PC i konsolach Xbox 360, PlayStation 3, PSP, PlayStation 2, Wii oraz DS. Kontynuacja przygód Człowieka Nietoperza i jego przyjaciół w świecie zbudowanym z klocków nosi tytuł LEGO Batman 2: DC Super Heroes i ukazała się w czerwcu 2012 roku na PC, Xboksie 360, PlayStation 3, PlayStation Vita oraz konsolach Nintendo – 3DS, DS i Wii. Na Wii U gra ma zostać wydana wiosną tego roku. Polskim dystrybutorem tytułów z serii LEGO Batman jest Cenega.

Seria LEGO Batman sprzedała się w 14,4 milionach egzemplarzy - ilustracja #2Cykl gier LEGO tworzony jest od wielu lat przez studio Traveller’s Tales. Są to przesycone humorem, zręcznościowe gry akcji, przenoszące do świata zbudowanego z klocków LEGO popularne realia znane z książek, filmów czy komiksów – można dzięki nim m.in. wcielić się w bohaterów Gwiezdnych Wojen (seria LEGO Star Wars), przeżyć przygody z archeologiem Indianą Jonesem (seria LEGO Indiana Jones) czy czarować wraz z Harrym Potterem (seria LEGO Harry Potter) lub wyruszyć w podróż w celu zniszczenia Jedynego Pierścienia w LEGO The Lord of The Rings: Władca Pierścieni. Wydawcami poszczególnych tytułów cyklu są różne firmy, w zależności od posiadanych licencji – na przykład LucasArts wydawał gry z serii o Indianie Jonesie i Gwiezdnych Wojnach, Warner Bros. Interactive o Batmanie i Harrym Potterze, a Disney Interactive Studio wypuściło na świat LEGO Piraci z Karaibów.

Traveller’s Tales pracuje obecnie nad dwoma kolejnymi tytułami ze świata LEGO, a są to LEGO Marvel Super Heroes (zapowiedziana na ten rok gra o bohaterach komiksów ze stajni Marvela, czyli m.in. Spider-Manie, Hulku i Kapitanie Ameryka) oraz LEGO City: Undercover – The Chase Begins, przygotowywany z myślą o konsolach Nintendo Wii U i 3DS klon GTA. Z kolei studio FunCom, twórcy gry Age of Conan: Hyborian Adventures, pracuje nad mającym ukazać się w 2014 roku MMO pod tytułem LEGO Minifigures Online.

Jak wygląda rozgrywka w grach tego typu przedstawia film z tvgry.pl, ukazujący LEGO Batman 2: DC Super Heroes: