Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2014, 11:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Killing Floor 2, Batman: Arkham Origins Blackgate HD) 9/1/14

Dziś piszemy m.in. o pojawieniu się gier Batman: Arkham Origins Blackgate HD oraz Killing Floor 2 w bazie danych Steama, zapowiedzi pecetowej wersji Double Dragon: Neon, a także o piątej rocznicy serwisu cyfrowej dystrybucji GOG.com. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Testament Sherlocka Holmesa

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Testament Sherlocka Holmesa. Dzieło studia Frogwares możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Batman: Arkham Origins Blackgate HD / Killing Floor 2

Jeden z użytkowników Steama umieścił na oficjalnym forum usługi zdjęcie przedstawiające listę gier z bazy danych Steama, na której można znaleźć takie tytuły jak Batman: Arkham Origins Blackgate HD czy Killing Floor 2. Produkcje zostały już usunięte z zestawienia, ale całkiem możliwe, że prędzej czy później zostaną zapowiedziane na PC. Batman: Arkham Origins Blackgate to nowa odsłona przygód Batmana, dedykowana dotąd tylko konsolom przenośnym PlayStation Vita i 3DS. Wpis w bazie danych Steama wskazuje na to, że na PC zmierza reedycja HD tego tytułu. Z kolei Killing Floor 2 miałby być kontynuacją komercyjnej wersji moda będącego pierwszoosobową strzelaniną kładącą spory nacisk na aspekt kooperacji.

Double Dragon: Neon

Firma Majesco ogłosiła, że pod koniec marca bieżącego roku gra Double Dragon: Neon ukaże się także na PC. Jest to odświeżona wersja klasycznej chodzonej bijatyki Double Dragon, która we wrześniu 2012 roku zadebiutowała w usługach cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Nie wiadomo, czy pecetowa edycja będzie różnić się czymś od swoich konsolowych odpowiedników.

Oculus Rift

Brendan Iribe (prezes firmy Oculus VR) potwierdził serwisowi Engadget, że znany twórca John Carmack pracuje nad produkcjami mającymi wykorzystać pełny potencjał urządzenia Oculus Rift. John Carmack to współzałożyciel studia id Software, odpowiedzialny za takie marki jak Commander Keen, Wolfenstein 3D, Doom, Quake czy Rage. Z kolei Oculus Rift to okulary rzeczywistości wirtualnej, które zyskały dużą popularność w serwisie Kickstarter, gdzie na ich stworzenie użytkownicy przeznaczyli ponad 2,4 miliony dolarów.

GOG.com

Minęło ponad 5 lat od powstania serwisu cyfrowej dystrybucji GOG.com, za którym stoi polska firma CD Projekt. Z tej okazji przygotowano materiał wideo, w którym Marcin Iwiński, Guillaume Rambourg i Piotr Karwowski z CD Projektu opowiadają o historii tego przedsięwzięcia. GOG.com stał się jednym z najpopularniejszych serwisów cyfrowej dystrybucji na świecie. Początkowo oferował tylko klasyczne gry dostosowane do działania na najnowszych systemach operacyjnych, ale przez lata oferta znacznie się rozrosła.

Steam

Firma Valve udostępniła funkcję Steam Family Options wszystkim użytkownikom Steama (do tej pory była dostępna tylko w formie bety). Przypomnijmy, że Steam Family Options pozwala na ustalenie szczegółów kontroli rodzicielskiej dla dziecka używającego konta Steam. Nową funkcję można aktywować i skonfigurować w ustawieniach każdego profilu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. NBC Firefighter Simulator
  2. Demon Core
  3. Get Even
  4. Not the Robots
  5. DayZ
  6. Zoo Park Tycoon
  7. Water Park Simulator
  8. Surface Mining Simulator

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Get Even – teaser – what is real
  2. Wargame: Red Dragon - teaser