Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Not the Robots (PC)
OkładkaNot the Robots (PC)

Not the Robots PC

Zręcznościowa skradanka z elementami gier logicznych i roguelike. Poruszamy się bezimiennym robotem po wnętrzu biurowca, gdzie w losowo generowanych pokojach mamy za zadanie zjadać elementy wyposażenia.

Zręcznościowe | skradanki | roguelike | elementy logiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Not the Robots Premiera PC

12grudnia2013

producent: 2DArray wydawca: tinyBuild Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Not the Robots

Portal 2

Warp

Tiny Brains

Not the Robots to niezależna, logiczno-zręcznościowa skradanka, w której kierujemy poczynaniami robota, poruszającego się w proceduralnie generowanym środowisku. Za jej powstanie odpowiada duet, Eli Piilonen i David Carney, mający na swoim koncie kilka prostych gier wykonanych w technologii Flash.

O fabule gry wiadomo niewiele, choć jej zarys możemy poznać, znajdując podczas zabawy enigmatyczne audiologi. Akcja przenosi nas do wnętrza biurowca, gdzie naszym celem jest zjadanie fragmentów mebli i elementów wyposażenia. Problem polega na tym, że przemierzane przez nas pokoje wypełnione są uzbrojonymi po zęby robotami patrolowymi oraz laserami, bombami i innymi wymyślnymi pułapkami. Pożerane przez nas meble są zaś najlepszą osłoną przed wszędobylskim wzrokiem strażników i promieniami laserów. Celem graczy jest więc znalezienie złotego środka pomiędzy niegasnącą potrzebą napełnienia żołądka a niebezpieczeństwem wykrycia i utraty życia.

Not the Robots oferuje nam kilka trybów zabawy, pozwalających na krótkie, średnie oraz długie sesje z grą. W miarę postępów kolejne pomieszczenia biurowca stają się coraz bardziej zróżnicowane, skomplikowane i naturalnie trudniejsze, a ich zaliczenie wymaga od graczy nie lada koncentracji, zręczności i pomysłowości. Środowisko generowane jest proceduralnie, więc nie ma mowy o nauczeniu się rozkładu mebli i pułapek na pamięć. Na szczęście do naszej dyspozycji oddano też szereg unikalnych i ułatwiających zabawę power-upów, takich jak niewidzialność, sprint czy osłona. Umiejętności te mają oczywiście ograniczony czas działania, zaś po ich wykorzystaniu stają się na jakiś czas nieaktywne.

Stworzona w popularnym środowisku Unity 3D oprawa gry jest czytelna i stoi na przyzwoitym poziomie. W warstwie dźwiękowej, prócz muzyki autorstwa Davida Carney'a, usłyszymy także głosy aktorów. Twórcy postarali się o wsparcie dla kontrolerów gry oraz wachlarz osiągnięć Steam do odblokowania.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Not the Robots: Odpowiednia dla każdego wieku.

Not the Robots Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8