Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2013, 07:58

autor: Góral

Daylight ukaże się na PlayStation 4 i PC w przyszłym roku

W pierwszym kwartale przyszłego roku ukaże się Daylight - horror na komputery PC i konsolę PlayStation 4. Twórcy ze studia Zombie ujawnili kilka faktów dotyczących edycji na sprzęt firmy Sony i opublikowali nowe materiały, w tym trailer.

Daylight ukaże się w pierwszym kwartale 2014 roku na konsoli PlayStation 4 i komputerach PC – poinformował wydawca produkcji, firma Atlus. Dodatkowo twórcy gry, studio Zombie, podzielili się kilkoma nowymi informacjami, a także opublikowali garść screenów i trailer.

Daylight w skrócie:
  • Gra na PlayStation 4 i PC
  • Horror wykorzystujący technologię Unreal Engine 4
  • Premiera odbędzie się w pierwszym kwartale 2014 roku

Sporo konkretnych informacji ujawniono podczas oficjalnej zapowiedzi horroru działającego na silniku Unreal Engine 4. Z początku mówiono jedynie o edycji na komputery PC, dzisiaj wiemy jednak, że produkt ukaże się również na nowym urządzeniu firmy Sony. Deweloper gry, firma Zombie Studios, obiecał, że konsolowa wersja:

  • wykorzysta pełnię możliwości oferowanych przez PS4 i technologię RealD 3D,
  • będzie robić zdjęcia graczowi w strasznych momentach, wykorzystując do tego kamerę PS Eye,
  • pozwoli na streamowanie rozgrywki znajomym.

W Daylight wcielimy się w kobietę, która obudziła się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Dość szybko okazuje się, że miejsce opanowane jej przez złe moce, a gracz, wyposażony jedynie w smartfon, będzie musiał wydostać się z niegościnnego budynku. Najciekawszy jest fakt, że układ mapy za każdym razem ma być generowany losowo, natomiast jednokrotne przejście tytułu, wymagać będzie niecałej godziny. Jednak by odkryć wszystkie tajemnice projektu, należy poświęcić znacznie więcej czasu, zaliczając go przynajmniej kilka razy.

Daylight wykorzystuje technologię Unreal Engine 4. - Daylight ukaże się na PlayStation 4 i PC w przyszłym roku - wiadomość - 2013-06-08
Daylight wykorzystuje technologię Unreal Engine 4.

Zombie Studios to deweloper działający na rynku od 1994 roku. Firma stworzyła wiele produkcji, jednak najbardziej znane są serie Spec Ops i Blacklight. Druga odsłona tej ostatniej, Retribution, ukazała się na komputerach PC w 2012 roku, a w tym trafi także na konsolę PlayStation 4.

Daylight ukaże się w przyszłym roku. - Daylight ukaże się na PlayStation 4 i PC w przyszłym roku - wiadomość - 2013-06-08
Daylight ukaże się w przyszłym roku.