Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2014, 10:20

autor: Draug

Daylight zadebiutuje w kwietniu bieżącego roku

Studio Zombie poinformowało, że jego nadchodzący survival horror o tytule Daylight zadebiutuje w kwietniu bieżącego roku. Informację taką podano przy okazji krótkiej prezentacji tytułu dla serwisu IGN. Gra jest przygotowywana z myślą o pecetach i PlayStation 4.

Survival horrory z widokiem pierwszoosobowym (FPP) cieszą się w dzisiejszych czasach niemałą popularnością. Pomijając nawet tak zasłużone i uznane marki jak Penumbra i Amnesia, na dowód wystarczy wspomnieć sukces wydanego w ubiegłym roku Outlast czy zapowiedzi takich tytułów jak Monstrum czy Daylight. Dziś szczególnie ostatni z wymienionych tytułów będzie dla nas interesujący, jako że właśnie dowiedzieliśmy się, iż premiera dzieła studia Zombie nastąpi w kwietniu bieżącego roku. Informację taką podał Jared Gerritzen, dyrektor wspomnianego zespołu, w krótkiej prezentacji gry, jaką opublikowano na łamach serwisu IGN (materiał ten, przygotowany w oparciu o wersję na PlayStation 4, możecie zobaczyć powyżej).

W starciu z nadprzyrodzonymi siłami nie będziemy mogli liczyć na wiele więcej niż telefon… I to bynajmniej nie w sensie możliwości ciskania nim w upiory. - Daylight zadebiutuje w kwietniu bieżącego roku - wiadomość - 2014-02-17
W starciu z nadprzyrodzonymi siłami nie będziemy mogli liczyć na wiele więcej niż telefon… I to bynajmniej nie w sensie możliwości ciskania nim w upiory.

Przypomnijmy, że ostatnie wieści, jakie mieliśmy na temat Daylight, pochodziły z czerwca ubiegłego roku i głosiły, iż omawiana produkcja zadebiutuje w pierwszym kwartale 2014. Nastąpiło zatem nieznaczne przesunięcie w stosunku do ówczesnych planów.

Docelowe platformy sprzętowe, na które wydany zostanie ten tytuł, to komputery osobiste i PlayStation 4. Gra w wersji na konsolę będzie o tyle interesująca, że wykorzysta oferowane przez nią funkcje (jak robienie zdjęć przy użyciu PlayStation Camera czy streamowanie rozgrywki).

Daylight zadebiutuje w kwietniu bieżącego roku - ilustracja #2Jak wspomniano w treści wiadomości, Daylight to pierwszoosobowy survival horror od studia Zombie, czyli twórców takich tytułów jak chociażby seria Blacklight. W omawianej pozycji wcielimy się w postać kobiety, która nieoczekiwanie budzi się w obskurnym szpitalu psychiatrycznym nawiedzanym przez upiory. Naszym celem stanie się znalezienie drogi ucieczki.

Charakterystyczną cechą Daylight będzie proceduralnie generowany świat gry – przy każdym podejściu układ pomieszczeń szpitala okaże się zupełnie inny. Nie dostaniemy do dyspozycji żadnej broni, więc jedynym sposobem na pozbycie się zagrożenia będzie ucieczka lub znalezienie kryjówki. Co więcej, tytuł ten jest jednym z pierwszych, jakie powstają na silniku Unreal Engine 4.