Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2011, 13:42

Wieści ze świata (Dungeon Siege III, Hunted: Kuźnia Demona, BioShock 2) 1/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym projekcie twórców DJ Hero, amerykańskiej premierze Hunted: Kuźnia Demona, nowym cRPG studia Obsidian Entertainment, a także demie Dungeon Siege III. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym projekcie twórców DJ Hero, amerykańskiej premierze Hunted: Kuźnia Demona, nowym cRPG studia Obsidian Entertainment, a także demie Dungeon Siege III. Zapraszamy do lektury.

Dino D-Day

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Dino D-Day – jedna z najdziwniejszych pozycji ostatnich lat. Produkcję autorstwa 800 North and Digital Ranch możecie aktualnie nabyć za kwotę 9,99 euro, czyli ok. 40 złotych (o 50% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Wieści ze świata (Dungeon Siege III, Hunted: Kuźnia Demona, BioShock 2) 1/06/11 - ilustracja #1

FreeStyle Games

Firma Activision nie zamierza zamknąć studia FreeStyle Games – producenta marki DJ Hero – choć podjęła decyzję o zwolnieniu kilkudziesięciu członków załogi. Mimo to deweloper prowadzi wzmożone prace nad nowym projektem. Więcej szczegółów na jego temat poznamy być może w trakcie targów E3 (7-9 czerwca).

Hunted: Kuźnia Demona

Gra action/cRPG Hunted: Kuźnia Demona zadebiutowała na amerykańskim rynku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, poinformował wydawca, firma Bethesda. Dzieło studia inXile entertainment trafi do Polski w najbliższy piątek. Dystrybutorem gry jest Cenega Poland. Wersja na PC będzie dostępna zarówno w polskiej (napisy), jak i angielskiej wersji językowej.

Wieści ze świata (Dungeon Siege III, Hunted: Kuźnia Demona, BioShock 2) 1/06/11 - ilustracja #2

Bioshock 2: Minerva’s Den

Dodatek Minerva’s Den do pecetowej wersji strzelanki BioShock 2 trafił do oferty Games for Windows Marketplace. Rozszerzenie kosztuje 800 punktów Microsoftu. Wraz z nim gracze otrzymują specjalne osiągnięcia i okazję do poznania ciekawej historii, w której nowy bohater łączy siły z Dr. Tenenbaum. Minerva’s Den oferuje nowe obszary, bronie, plazmidy i przeciwników.

Heroes of Ruin

Na początku 2012 roku posiadacze Nintendo 3DS będą mogli zagrać w hack’n’slasha o tytule Heroes of Ruin, autorstwa londyńskiego studia Square Enix. Produkcja, w której czteroosobowa drużyna wyruszy na niebezpieczną wyprawę, dopuszczać będzie możliwość rozgrywki w trybie kooperacji. Poza tym w dużym stopniu wykorzystywać ma funkcje Street Pass oraz SpotPass (m.in. w celu wymiany zgromadzonymi dobrami). Więcej szczegółów znajdziecie wkrótce na oficjalnej stronie internetowej. Dodatkowe informacje zostaną ujawnione na targach E3.

Alan Wake

Zagadka nowej, tajemniczej gry z serii Alan Wake ciągle nie została wyjaśniona. Podobno będzie ona produkcją przeznaczoną na Xbox Live Arcade, aczkolwiek z drugiej strony w sieci pojawił się właśnie trop prowadzący do gry przeglądarkowej. Takimi sugestiami podzielił się artysta Anton W, pracujący rzekomo nad grafikami mającymi znaleźć zastosowanie na stronie internetowej takowego projektu.

Wieści ze świata (Dungeon Siege III, Hunted: Kuźnia Demona, BioShock 2) 1/06/11 - ilustracja #3
Wieści ze świata (Dungeon Siege III, Hunted: Kuźnia Demona, BioShock 2) 1/06/11 - ilustracja #4

Obsidian Entertainment

Studio Obsidian Entertainment poszukuje pracownika na stanowisko animatora 2D, mogącego wesprzeć producenta w pracach nad stylizowaną produkcją z gatunku cRPG. W wymaganiach znajduje się m.in. znajomość platform sprzętowych Xbox 360 i PlayStation 3, a także Flasha. Czyżby twórcy Fallout: New Vegas i Dungeon Siege III szykowali dwuwymiarową grę fabularną? Warto odnotować, że sugestie na temat tajemniczego tytułu Obsidian pojawiały się już na początku roku, ale nie zostały dotąd przekute w żadne konkrety.

Dungeon Siege III

Użytkownicy Xboksa 360 ze złotym abonamentem Xbox Live mogą już przetestować wersję demonstracyjną gry action/RPG Dungeon Siege III, autorstwa studia Obsidian Entertainment. Posiadacze pecetów i PlayStation 3 otrzymają taką możliwość 7 czerwca.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

BloodRayne: Betrayal

Dark Souls

Captain America: Super Soldier

Tales of Xillia

Section 8: Prejudice

Red Faction: Armageddon

Metro: Last Light

Madden NFL 12

Catherine

Age of Empires Online

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Historia E3 video felieton

Dzień Dziecka - prezentowy poradnik video felieton