Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2011, 12:40

autor: Sarge

Alan Wake: Night Springs na XBLA kolejną odsłoną znanej serii?

Kilka dni temu studio Remedy oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad nową grą należącą do marki Alan Wake. Zastrzeżono jednak, że nie ma mowy kontynuacji lub dodatku do pierwowzoru. Tymczasem najnowsze plotki wskazują na to, że chodzi o projekt przygotowywany z myślą o cyfrowej dystrybucji.

Kilka dni temu studio Remedy oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad nową grą należącą do marki Alan Wake. Zastrzeżono jednak, że nie będzie ona kontynuacją ani dodatkiem do pierwowzoru. Najnowsze plotki wskazują na to, że chodzi o projekt przygotowywany z myślą o cyfrowej dystrybucji.

Donoszą o tym redaktorzy serwisu XBLAFans.com, powołując się na „ekstremalnie zaufane źródła”. Twierdzą oni, że tajemnicza produkcja będzie nazywać się Alan Wake: Night Springs i ukaże się tylko na Xbox Live Arcade. Autorzy wiadomości podobno widzieli zrzuty ekranowe tego tytułu, ale w tej chwili nie mogą ich ujawnić.

Alan Wake: Night Springs na XBLA kolejną odsłoną znanej serii? - ilustracja #1

Żadne szczegóły na temat tajemniczego projektu nie zostały ujawnione. Warto jednak przypomnieć, że podtytuł Night Springs może odwoływać się do mrocznego serialu, którego scenariusz napisał sam główny bohater. Kolejne epizody Night Springs oglądaliśmy w wirtualnym świecie pierwszej części Alan Wake, na rozmieszczonych w różnych miejscach odbiornikach TV. Jako ciekawostkę dodajmy, że w pełnej wersji gry mogliśmy spotkać taki telewizor z podłączoną konsolą, co stanowi ciekawe nawiązanie do dzisiejszej wiadomości.

Warto wspomnieć, że serwis XBLAFans.com już w lutym ujawnił pierwsze, nieoficjalne jeszcze informacje na temat niedawno zapowiedzianej strzelaniny Gotham City Impostors. Ma to nam pokazać, że powyższe przecieki powinniśmy brać całkiem poważnie i liczyć na to, że także one potwierdzą się w niedalekiej przyszłości.

Patrząc na wcześniejszą wypowiedź Oskariego Hakkinena zajmującego się rozwojem cyklu, dzisiejsze plotki mogą mieć sporo wspólnego z rzeczywistością. Zdradził on bowiem niedawno, że nad nieujawnioną pozycją pracuje tylko niewielka część zespołu Remedy, co pasowałoby do scenariusza tworzenia niewielkiej produkcji na Xbox Live Arcade. Z niecierpliwością będziemy więc wyczekiwać oficjalnego stanowiska dewelopera w tej sprawie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.