Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2010, 14:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Nowe screeny z QuakeCon 2010 - Fallout: New Vegas, Rage, Hunted: The Demon's Forge oraz Brink

W czasie trwającej imprezy QuakeCon 2010, firmy id Software oraz Bethesda Softworks udostępniły najnowsze screeny ze swoich nadchodzących produkcji. Wszystkie z nich mają się ukazać na przestrzeni najbliższego roku.

W czasie trwającej imprezy QuakeCon 2010, firmy id Software oraz Bethesda Softworks udostępniły najnowsze screeny ze swoich nadchodzących produkcji. Wszystkie z nich mają się ukazać na przestrzeni najbliższego roku.

Pierwszym z zaprezentowanych na nowych zdjęciach tytułów jest Fallout: New Vegas – kolejna odsłona popularnego postapokaliptycznego cyklu powstała w oparciu o silnik graficzny wykorzystany przez Fallouta 3. Polska premiera gry odbędzie się 22 października na komputerach PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Edycja pecetowa oferować będzie zarówno w angielską, jak i polską (napisy) wersję językową, natomiast posiadacze konsol będą musieli zadowolić się tylko obcojęzycznym wydaniem

Fallout: New Vegas – galeria screenów

Nowe screeny z QuakeCon 2010 - Fallout: New Vegas, Rage, Hunted: The Demon's Forge oraz Brink - ilustracja #1

Jedynie dwóch nowych zdjęć doczekali się gracze oczekujący premiery Rage – pierwszej od 1996 roku produkcji firmy id Software stworzonej w oparciu o zupełnie nową markę. Tytuł ten już dziś zachwyca swoją oprawą graficzną, a napędzający go silnik id Tech 5 zapowiada się na jeden z wydajniejszych w ostatnich latach. Na QuakeCon ujawniono też oficjalną datę premiery, którą ustalono na 13 września 2011 roku. Na pełną wersję przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać, a ukaże się ona na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Potwierdzono też, że swoją wersję dostaną posiadacze iPhone’ów.

Rage – galeria screenów

Nowe screeny z QuakeCon 2010 - Fallout: New Vegas, Rage, Hunted: The Demon's Forge oraz Brink - ilustracja #2

Hunted: The Demon’s Forge z kolei pojawi się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku i jest następną pozycją, do której udostępniono świeże screeny. Będzie to połączenie gry akcji i RPG rozgrywające się w realiach świata fantasy. Wcielimy się w jedną z dwóch postaci o odmiennych umiejętnościach, a rozgrywka w głównej mierze będzie nastawiona na walkę. Hunted: The Demon’s Forge działa na Unreal Engine 3 i trafi na te same trzy platformy co dwie powyższe produkcje.

Hunted: The Demon’s Forge – galeria screenów

Nowe screeny z QuakeCon 2010 - Fallout: New Vegas, Rage, Hunted: The Demon's Forge oraz Brink - ilustracja #3

Udostępniono trzy nowe screeny z gry Brink – strzelaniny FPP nastawionej przede wszystkim na niczym nieskrępowaną rozgrywkę, odkładając warstwę fabularną na dalszy plan. Najważniejszym założeniem w tym tytule jest konieczność kooperacji. Towarzyszący nam żołnierze mogą być kierowani przez sztuczną inteligencję lub żywych ludzi. Rozgrywka została skonstruowana tak, by zatrzeć różnice między trybem dla jednego i wielu graczy. Dzięki temu każdy może w dowolnym momencie dołączyć do naszej gry, zastępując postać sterowaną przez AI. Na pewno nie jest to typowa strzelanina jakich wiele na rynku, ale warto będzie się nią zainteresować, gdyż w przyszłym roku możemy dostać całkiem udany tytuł z naciskiem na kooperację.

Brink – galeria screenów

Nowe screeny z QuakeCon 2010 - Fallout: New Vegas, Rage, Hunted: The Demon's Forge oraz Brink - ilustracja #4