Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2011, 13:40

Wieści ze świata (L.A. Noire, DiRT 3, RIFT) 24/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rozwoju MotionScan z L.A. Noire, darmowych przenosinach w RIFT, ścieżce dźwiękowe do Hunted: The Demon’s Forge, a także potencjalnych dodatkach DLC do DiRT 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rozwoju MotionScan z L.A. Noire, darmowych przenosinach w RIFT, ścieżce dźwiękowe do Hunted: The Demon’s Forge, a także potencjalnych dodatkach DLC do DiRT 3. Zapraszamy do lektury.

Mini Ninjas

Dziś codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Mini Ninjas. Produkcję studia IO Interactive możecie aktualnie nabyć za kwotę 5,10 euro, czyli ok. 20 złotych (o 66% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

L.A. Noire

Brendan McNamara, założyciel Team Bondi, powiedział w rozmowie z redakcją GamerLive.TV, że studio przymierza się do opracowania technologii zdolnej zeskanować dokładnie całe ciało aktora, a nie tylko jego twarz (co czyni tzw. MotionScan, robiący furorę w przypadku L.A. Noire). Podobno rozwiązanie ma być gotowe za kilka lat. Obecnie twórcy korzystają z technologii motion capture, przenosząc do gry pojedyncze ruchy lub też krótkie ich sekwencje. Propozycja Team Bondi ma umożliwić aktorom odgrywanie całych scen (z ich perspektywy przypominałoby to zatem występ filmowy), które następnie byłyby automatycznie zagnieżdżane w grze.

Wieści ze świata (L.A. Noire, DiRT 3, RIFT) 24/05/11 - ilustracja #1

RIFT

Latem, gdy gra MMO RIFT doczeka się aktualizacji do wersji 1.3, użytkownicy dzieła Trion Worlds otrzymają możliwość bezpłatnego transferu postaci oraz gildii z serwera na serwer (wraz z przedmiotami, statystykami i osiągnięciami). Producenci obiecują, że rozwiązanie pozostanie darmowe przez dłuższy czas.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Z okazji pięciolecia gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, firma Bethesda wprowadzi do sprzedaży na amerykańskim Amazonie i w sieci Best Buy specjalną edycję popularnej gry cRPG. W skład zestawu wejdą rozszerzenia Knights of the Nine i Shivering Isles, płyta DVD Making of..., mapa świata oraz 10-dolarowy zakup na The Elder Scrolls V: Skyrim. Całość zamknięta zostanie w metalowym opakowaniu. Premiera: 30 czerwca.

Hunted: The Demon's Forge

Bethesda ujawniła również, że kompozytorem odpowiedzialnym za ścieżkę dźwiękową do gry action/cRPG Hunted: The Demon’s Forge jest Kevin Riepl (Gears of War, Clemency, Huxley). Jego utworów posłuchamy 3 czerwca, gdy produkcja studia InXile Entertainment zawita na europejski rynek. Zagrają w nią użytkownicy PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (L.A. Noire, DiRT 3, RIFT) 24/05/11 - ilustracja #2

DiRT 3

Do sieci wyciekła lista Trofeów z gry rajdowej DiRT 3 (w Polsce od najbliższego piątku) w wersji PlayStation 3. Zdradza ona, że Codemasters ma bardzo konkretne plany odnośnie rozbudowy produkcji o dodatkową zawartość. Niewykluczone, że nabywcy DiRT 3 otrzymają w niedalekiej przyszłości możliwość zakupienia także następujących DLC: Power and Glory Car Pack, Mud and Guts Car Pack, Monte Carlo Track Pack oraz X Games Asia Track Pack.

PSP/PS3

Zremasterowane hity z PSP, które już niedługo trafią na PlayStation 3, nie będą oferować wsparcia dla Trofeów, poinformowało Sony Japan. Główną przyczyną tego faktu jest chęć uchronienia systemu Trofeów przed hakerami (możliwość przenoszenia zapisanych stanów gier z PS3 na przenośną platformę Sony otworzyłaby taką szansę ludziom obeznanym z tematem łamania PSP) Przypominamy, że pierwszym tytułem tego typu będzie Monster Hunter Portable 3rd HD.

Phoenix Wright

Serwis Slashfilm donosi, że w produkcji może znajdować się film o przygodach obrońcy sądowego Phoeniksa Wrighta. Podobno reżyseria została zlecona przez firmę Capcom samemu Takashi Miike, twórcy kultowych obrazów Ichi the Killer oraz Thirteen Assassins.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Rise of Flight: Iron Cross Edition

Terraria

Dragon's Dogma

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

Sniper: Ghost Warrior 2

Space Ark

BioShock: Infinite

Karma Online: Prisoners of the Dead

Arma III

Awesomenauts

Crush3D

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Call of Duty: Modern Warfare 3 - trailer #1

TERA prosto z Berlina! Gramy!

L.A. Noire FAQ [1/2] Gramy!

Przedpremierowo gramy w Dungeon Siege III! Gramy!

Wanted Corp - trailer #1

DiRT 3 - zwiastun na premierę

Skydive: Proximity Flight - trailer #1

Hellgate: London - Cinematic Trailer

The Sims 3: Pokolenia - kulisy produkcji (PL)

Hunted: Kuźnia Demona - W ciemnych zakamarkach (PL)

F.3.A.R. - Soul King