Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Karma Online: Prisoners of the Dead (PC)
OkładkaKarma Online: Prisoners of the Dead (PC)

Karma Online: Prisoners of the Dead PC

Stawiający na rozgrywkę wieloosobową FPS osadzony alternatywnej wizji historii, w której w latach 50-tych wciąż trwa II wojna światowa. W konflikcie biorą udział dwie frakcje: Osi i Aliantów.

Akcji | FPP | FPS | sieciowe | alternatywna historia | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Karma Online: Prisoners of the Dead Premiera PC

22stycznia2009

producent: Joymax wydawca: Joymax Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Karma Online: Prisoners of the Dead

Return to Castle Wolfenstein

Call of Duty 2

Red Orchestra: Ostfront 41-45

Karma Online: Prisoners of the Dead to gra z gatunku FPS przeznaczona do rozgrywki w trybie wieloosobowym. Za jej produkcję odpowiada koreańskie studio Joymax, znane z popularnego MMORPG-a – SilkRoad Online. Tym razem twórcy zrezygnowali z realiów fantasy i swoją najnowszą produkcję osadzili w czasach II wojny światowej – nieco modyfikując jednak wydarzenia historyczne.

Akcja Karmy Online toczy się w latach 50. XX wieku. Fabuła przedstawia alternatywną rzeczywistości, w której II wojna światowa nie skończyła się w 1945 roku i trwa nadal. Świat został niemal doszczętnie zniszczony przez trwające nieustannie walki. Miasta zamieniły się w olbrzymie zbiorowiska ruin i gruzu. Pomimo ogromu zniszczeń, nic nie zapowiada nadejścia końca wielkiej wojny.

Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru jednej ze stron biorących udział w konflikcie. Do dyspozycji mamy dwie frakcje – Axis (odpowiednik nazistów) oraz Allies (historyczni alianci). Po dokonaniu wyboru oraz stworzeniu bohatera, możemy zdecydować, czy od razu chcemy przystąpić do gry, czy też podszkolić swoje umiejętności w meczach treningowych.

Nowa produkcja studia Joymax stanowi swoiste połączenie FPS-a z MMORPG. Sama rozgrywka przypomina tradycyjnego shootera z widokiem z pierwszej osoby. Jednak twórcy zaimplementowali w nim mocno rozbudowany system rozwoju postaci. Za punkty zdobyte podczas walk z innymi graczami możemy ulepszać wyposażenie oraz umiejętności naszego bohatera. Ponadto każda z profesji dostępnych w grze specjalizuje się w innym rodzaju uzbrojenia. Dodając do tego wpływ ubioru na otrzymywane obrażenia oraz pojemność ekwipunku ograniczoną wagą przedmiotów, Karma Online zapewnia naprawdę dużą swobodę w tworzeniu własnej taktyki.

Jak na sieciowego FPS-a przystało, KO:PotD oferuje kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki – konkretnie mamy ich osiem. Trzeba przyznać, że ekipie z Joymax udało się wprowadzić w tej kwestii sporo ciekawych innowacji. Obok tradycyjnych trybów, takich jak team deathmatch czy free for all, pojawiły się także zupełnie oryginalne rodzaje sieciowych potyczek. Możemy na przykład wziąć udział w akcji dywersyjnej, mającej na celu wysadzenie bazy Axis. Grając w ich szeregach oczywiście staramy się nie dopuścić do powodzenia tej misji. Ciekawym trybem jest także Prisoner – naszym zadaniem jest schwytanie członków przeciwnej drużyny do niewoli, bez wyrządzania im krzywdy. Oprócz tego w grze pojawił się znany z serii Call of Duty tryb polegający na walce z hordami zombie – tu nieumarli zostali zastąpieni przez mutanty powstałe w wyniku nieudanego eksperymentu.

Na zakończenie warto wspomnieć, że za dobór przeciwników odpowiada specjalnie stworzony system, który mierzy umiejętności gracza i wyszukuje przeciwników jak najbardziej zbliżonych do jego poziomu. Rozwiązanie to jest dobrze znane wszystkim miłośnikom sieciowych potyczek w StarCrafta II czy Quake Live.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Karma Online: Prisoners of the Dead: Odpowiednia dla każdego wieku.