Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 12:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Microsoft ujawnia datę premiery Kinecta w Europie

Po wielu tygodniach niepewności możemy wreszcie powiedzieć, że data premiery w Europie nowego kontrolera dla Xboksa 360 przestała być tajemnicą. Firma Microsoft w końcu ujawniła, kiedy Kinect wyląduje na Starym Kontynencie.

Po wielu tygodniach niepewności możemy wreszcie powiedzieć, że data premiery w Europie nowego kontrolera dla Xboksa 360 przestała być tajemnicą. Firma Microsoft w końcu ujawniła, kiedy Kinect wyląduje na Starym Kontynencie.

Taką wiadomością podzielono się z nami za sprawą informacji prasowej, z której wynika że Kinect trafi na europejskie półki sklepowe 10 listopada. Nie będziemy więc musieli czekać na nowe urządzenie dużo dłużej od Amerykanów, którzy doczekają się go 6 dni wcześniej.

W związku z udostępnieniem informacji prasowej przez amerykańską firmę nastąpiło pewne nieporozumienie. Okazało się bowiem, że w jednej wiadomości pojawiły się dwie różne daty premiery nowego kontrolera – wspomniany 10 listopada oraz siedemnasty dzień tego samego miesiąca. W tej sprawie z Microsoftem skontaktował się serwis VG247 uzyskując potwierdzenie, że była to zwykła literówka i obowiązującym terminem dla całej Europy jest 10 listopada.

Microsoft ujawnia datę premiery Kinecta w Europie - ilustracja #1

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Kinect na naszym kontynencie będzie kosztował 149€, zatem w naszym kraju możemy się spodziewać kwoty rzędu 600 złotych. Kontroler ma być sprzedawany w zestawie z grą Kinect Adventures, a patrząc na jego wartość trzeba mieć na uwadze, że obsłuży on kilka osób naraz. W przypadku PlayStation Move od Sony jest inaczej – za kontrolery płacimy mniej, ale każdy jest przeznaczony tylko dla jednej osoby.

W momencie europejskiej premiery na rynku znajdzie się 15 ekskluzywnych produkcji. Wśród nich można wymienić takie tytuły jak Kinect Sports, Kinect Adventures, Kinectimals, Kinect Joyride, czy Dance Central.

Już o godzinie 12:30 rozpoczyna się konferencja Microsoftu na targach gamescom 2010. Możemy się na niej spodziewać oficjalnego potwierdzenia powyższych informacji oraz być może odsłonięcia dodatkowych szczegółów dotyczących wydania urządzenia.

Jak stwierdził Chris Lewis (szef europejskiego oddziału Xboksa), trwająca w tym tygodniu impreza będzie pierwszą okazją dla europejskich graczy do sprawdzenia w akcji Kinecta. Jednocześnie zaznaczył, że Europa ma ogromne znaczenie dla tej marki, w związku z czym możemy liczyć na jej szczególne wsparcie. O wszystkich nowinkach prosto z konferencji dowiecie się już za kilka godzin z naszej obszernej relacji tego wydarzenia.