Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team (PSP)

Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team PSP

Stworzona przez Bandai Namco bijatyka, której akcja rozgrywa się w uniwersum Dragon Ball, wykreowanym przez Akirę Toriyamę. Po raz pierwszy w historii gier osadzonych w realiach kultowej mangi, gracze biorą udział w starciach dwuosobowych zespołów (tytułowych Tag Team).

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

19października2010

Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team to bijatyka, w której gracz przejmuje kontrolę nad bohaterami znanymi z serii Dragon Ball Z i uczestniczy w efektownych, fabularyzowanych starciach dwuosobowych zespołów. Produkcja została opracowana przez japońską firmę Namco Bandai.

O ile pod kątem fabuły gracz nie otrzymuje tu tak naprawdę niczego nowego (po raz kolejny otrzymuje możliwość zapoznania się z historią znaną z anime serii Z), o tyle mechanika rozgrywki potrafi zaskoczyć kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

W Tenkaichi Tag Team po raz pierwszy w historii cyklu gracze otrzymali szansę wzięcia udziału w starciach zespołowych typu Tag Team, czyli 2-na-2 (zarówno w trybie singleplayer, jak i multiplayer). Uczestniczy w nich maksymalnie czterech użytkowników PSP, lub też gracz kontrolujący obie postacie oraz ekipa, za której poczynania odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja.

W pierwszym z wymienionych przypadków walki rozgrywa się również przez Sieć, a nie tylko w trybie ad-hoc. Dzięki temu zabiegowi możliwa jest rywalizacja z graczami z całego świata.

Rozgrywka dla pojedynczego gracza w Tenkaichi Tag Team podzielona została na trzy zróżnicowane tryby rozgrywki, w tym Dragon Walker Mode, w którym automatycznie przystępuje on do pojedynków następujących automatycznie po sobie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Namco Bandai zapowiada nowe odsłony cyklu Dragon Ball
Namco Bandai zapowiada nowe odsłony cyklu Dragon Ball

wiadomość14 maja 2010

Firma Namco Bandai zapowiedziała oficjalnie dwie nowe odsłony cyklu Dragon Ball, bazującego na jednym z najpopularniejszych anime. Mamy tu na myśli gry walki Dragon Ball: Raging Blast 2 na Xboksa 360 i PlayStation 3 oraz Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team na przenośne PSP.