Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team (PSP)
OkładkaDragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team (PSP)

Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team PSP

Stworzona przez Bandai Namco bijatyka, której akcja rozgrywa się w uniwersum Dragon Ball, wykreowanym przez Akirę Toriyamę. Po raz pierwszy w historii gier osadzonych w realiach kultowej mangi, gracze biorą udział w starciach dwuosobowych zespołów (tytułowych Tag Team).

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team Premiera PSP

19października2010

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team to bijatyka, w której gracz przejmuje kontrolę nad bohaterami znanymi z serii Dragon Ball Z i uczestniczy w efektownych, fabularyzowanych starciach dwuosobowych zespołów. Produkcja została opracowana przez japońską firmę Namco Bandai.

O ile pod kątem fabuły gracz nie otrzymuje tu tak naprawdę niczego nowego (po raz kolejny otrzymuje możliwość zapoznania się z historią znaną z anime serii Z), o tyle mechanika rozgrywki potrafi zaskoczyć kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

W Tenkaichi Tag Team po raz pierwszy w historii cyklu gracze otrzymali szansę wzięcia udziału w starciach zespołowych typu Tag Team, czyli 2-na-2 (zarówno w trybie singleplayer, jak i multiplayer). Uczestniczy w nich maksymalnie czterech użytkowników PSP, lub też gracz kontrolujący obie postacie oraz ekipa, za której poczynania odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja.

W pierwszym z wymienionych przypadków walki rozgrywa się również przez Sieć, a nie tylko w trybie ad-hoc. Dzięki temu zabiegowi możliwa jest rywalizacja z graczami z całego świata.

Rozgrywka dla pojedynczego gracza w Tenkaichi Tag Team podzielona została na trzy zróżnicowane tryby rozgrywki, w tym Dragon Walker Mode, w którym automatycznie przystępuje on do pojedynków następujących automatycznie po sobie.

Ostatnia modyfikacja 2 września 2010

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 170 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.