Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2010, 11:02

autor: Jiker

Namco Bandai zapowiada nowe odsłony cyklu Dragon Ball

Firma Namco Bandai zapowiedziała oficjalnie dwie nowe odsłony cyklu Dragon Ball, bazującego na jednym z najpopularniejszych anime. Mamy tu na myśli gry walki Dragon Ball: Raging Blast 2 na Xboksa 360 i PlayStation 3 oraz Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team na przenośne PSP.

Firma Namco Bandai zapowiedziała oficjalnie dwie nowe odsłony cyklu Dragon Ball, bazującego na jednym z najpopularniejszych anime. Mamy tu na myśli gry walki Dragon Ball: Raging Blast 2 na Xboksa 360 i PlayStation 3 oraz Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team na przenośne PSP.

Dragon Ball: Raging Blast 2 będzie kontynuacją niezbyt udanej bijatyki, wydanej pod koniec ubiegłego roku. Producent, studio Spike, obiecuje tu przede wszystkim likwidację największych bolączek części pierwszej. Wymienia wśród nich m.in. system sterowania, a także fatalną kamerę, która zwyczajnie nie nadążała za bardzo szybką akcją Raging Blast. Oba te elementy zostaną opracowane zupełnie od podstaw, by spełnić oczekiwania wszystkich fanów Dragon Ball będących posiadaczami X360 i PS3.

Namco Bandai zapowiada nowe odsłony cyklu Dragon Ball - ilustracja #1

Dragon Ball: Raging Blast 2

Raging Blast 2 pod względem budowy będzie oczywiście klasycznym przedstawicielem marki DB. Otrzymamy tu zatem możliwość wzięcia udziału w dziesiątkach pojedynków, przeplatanych przerywnikami wyjaśniającymi zawiłości fabularne. Twórcy zaprojektują na potrzeby gry 90 wojowników, w tym dwudziestu dodatkowych względem zestawu zaproponowanego w części pierwszej. Poprawek doczekają się również areny, na których będziemy rywalizować z bohaterami Smoczych Kul (nie zabraknie kilku nowych lokacji). Dotyczy to w dużym stopniu ich destrukcji, która ma w większym stopniu wpływać na sytuację na polu walki.

Dragon Ball: Raging Blast 2 ma oferować grafikę w wysokiej rozdzielczości, animację w stałych 60 klatkach na sekundę, a także efektowną ścieżkę dźwiękową. W ramach produkcji zachowany zostanie także oryginalny, japoński dubbing, który będą uzupełniać angielskie napisy. Europejska premiera Raging Blast 2 odbędzie się jesienią bieżącego roku.

W tym samym czasie na półki europejskich sklepów trafi Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team, czyli nowy DB przeznaczony na PSP. O ile pod kątem fabuły nie powinniśmy oczekiwać tu niczego nowego (po raz kolejny zapoznamy się z historią znaną z anime serii Z), o tyle mechanika rozgrywki zaskoczy nas już kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

Namco Bandai zapowiada nowe odsłony cyklu Dragon Ball - ilustracja #2

Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team

W Tenkaichi Tag Team po raz pierwszy w historii cyklu gracze otrzymają bowiem szansę wzięcia udziału w starciach zespołowych, w których będzie mogło uczestniczyć czterech użytkowników PSP (walki typu Tag Team, czyli 2-na-2). Co więcej, walki będziecie mogli rozgrywać również przez Sieć, a nie tylko w trybie ad-hoc.

Zabawa zostanie podzielona na trzy zróżnicowane tryby rozgrywki, w tym Dragon Walker Mode, w którym automatycznie przystąpimy do następujących automatycznie po sobie pojedynków.