Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2010, 12:15

autor: Sarge

PlayStation Plus - lista zawartości we wrześniu i październiku

Wraz z początkiem września europejski oddział Sony przedstawił zawartość PlayStation Plus na najbliższe dwa miesiące. Dzięki temu wiemy już, co ciekawego ściągną za darmo (lub po obniżce) subskrybenci owej usługi we wrześniu oraz październiku.

Wraz z początkiem września europejski oddział Sony przedstawił zawartość PlayStation Plus na najbliższe dwa miesiące. Dzięki temu wiemy już, co ciekawego ściągną za darmo (lub po obniżce) subskrybenci owej usługi we wrześniu oraz październiku.

Szczegóły aktywowanej wczoraj oferty poznaliśmy już miesiąc temu, ale warto ją przypomnieć także w tej wiadomości. Największą atrakcją wydaje się być dostępny za darmo cały sezon gry Sam and Max: Devil’s Playground. Z kolei w październiku jej miejsce zastąpi Street Fighter 2 HD Remix, który normalnie w polskim PlayStation Store kosztuje 55 złotych.

PlayStation Plus - lista zawartości we wrześniu i październiku - ilustracja #1

Oprócz tego w comiesięcznej ofercie znajdziemy standardowo dwie darmowe pozycje z serii minis, klasyk z PSone, triale wybranych pozycji, tematy graficzne i awatary, czy też zniżki na określoną zawartość. Pełne zestawienie ofert w obu miesiącach możecie przejrzeć poniżej.

Zawartość dostępna od 1 września do 5 października:

 • Gra z PlayStation Network: Sam and Max: Devil’s Playground (cały sezon)
 • Minis: Vector Tower Defense, Echoes
 • Klasyk PSone: Oddworld: Abe’s Oddysee
 • Pełne wersje/trial (dostęp przez godzinę): Warhawk (z ekskluzywną zniżką 50% za zakup pełnej wersji), Inferno Pool
 • Promocje/zniżki: LBP: Ico and Shadow of Colossus costume pack – 50%, Metal Gear Solid (PSOne) – 50%, Warhawk – 50%, Pixel Junk Shooter – 20%
 • Darmowy dodatek DLC: Exclusive UFC Undisputed 2010 DLC
 • Tematy graficzne: Exclusive PlayStation Move theme, Exclusive ‘Fish Tank’ theme
 • Awatary: Eye Pet Blue Goalie Avatar, Eye Pet DJ Avatar

Zawartość dostępna od 6 października do 2 listopada:

 • Gra z PlayStation Network: Street Fighter 2 HD Remix
 • Minis: Aero Racer, Yeti Sports
 • Klasyk PSone: Syphon Filter
 • Pełne wersje/trial (dostęp przez godzinę): Gravity Crash (z ekskluzywną zniżką 50% za zakup pełnej wersji), Hustle Kings (z ekskluzywną zniżką 50% za zakup pełnej wersji)
 • Promocje/zniżki: Burn Zombie Burn (oraz darmowy przedmiot do PS Home)
 • Tematy graficzne: Exclusive Move ‘Start the Party’ theme, Exclusive ‘Halloween’ theme
 • Awatary: Pain: Jarvis and Le Toot Avavtars, SingStar: Wannabe and Rising Star Avatars

Oprócz tego każdy kto zdecyduje się na zakup rocznego abonamentu PlayStation Plus (195 złotych) między 1 września a 5 października, dostanie możliwość ściągnięcia za darmo gry Ratchet & Clank: Quest For Booty. Dostęp do tego tytułu będziemy mieli nawet wówczas, gdy okres subskrypcji nam się skończy.

Tymczasem jak donosi amerykański blog PlayStation, abonenci zamieszkujący Stany Zjednoczone już w przyszłym tygodniu otrzymają również wcześniejszy dostęp do wersji demonstracyjnej gry God of War: Ghost of Sparta na PSP. Wprawdzie taka możliwość nie została póki co zapowiedziana dla europejskich graczy, ale prędzej czy później to nastąpi. Możemy się więc spodziewać, że w końcu również i my będziemy mieli okazję sprawdzić w akcji jedną z ciekawiej zapowiadających się produkcji tego roku na przenośną konsolę Sony.

Dla przypomnienia należy dodać, że darmowa zawartość z powyższej oferty jest aktywna przez cały czas trwania abonamentu PlayStation Plus. Oznacza to, że po jego wygaśnięciu musimy ponownie zapłacić, by uzyskać dostęp do ściągniętych już pozycji. Jeśli z jakiegoś powodu usuniemy coś z dysku w trakcie opłacania subskrypcji, nie ma żadnych przeszkód by pobrać wszystko ponownie. Możemy też liczyć na to, że w międzyczasie oferta każdego miesiąca rozrośnie się o pojedyncze pozycje, jak to miało już miejsce wcześniej.

Jak już zostało wspomniane, wykupienie PlayStation Plus na rok to wydatek rzędu 195 złotych. Możliwe jest też opłacenie trzech miesięcy za 59 złotych, co oczywiście na dłuższą metę jest mniej opłacalnym rozwiązaniem. Opłat dokonamy zarówno za pomocą karty kredytowej, jak i korzystając ze specjalnych kart przedpłatowych (prepaid) dostępnych w wybranych punktach sprzedaży.