Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2010, 11:25

autor: Jiker

Wieści ze świata (Final Fantasy XIV, God of War: Ghost of Sparta, Test Drive Unlimited 2) 13/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Portfelu Steam, dacie zakończenia otwartej bety FFXIV, konkursie dla grafików związanym z EVE: Online, a także półnagich kobietach w nowym God of War na PSP. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Portfelu Steam, dacie zakończenia otwartej bety FFXIV, konkursie dla grafików związanym z EVE: Online, a także półnagich kobietach w nowym God of War na PSP. Zapraszamy do lektury.

Steam

Wystartowała beta Portfela Steam – wirtualnego, przedpłatowego konta, docelowo mającego ułatwiać zakup gier. Użytkownicy platformy Steam mogą przelewać na nie kwoty w wysokości 5, 10, 25, 50 oraz 100 euro. Chwilowo Portfel nie cieszy się zbyt wielką popularnością – gracze twierdzą, że korzystanie z niego jest bezcelowe. Więcej na oficjalnym forum dyskusyjnym platformy.

Final Fantasy XIV

Japońska firma Square Enix poinformowała, że otwarte beta testy pecetowego MMORPG Final Fantasy XIV dobiegną końca 20 września, czyli na trzy dni przed tzw. head-startem, do którego przystąpią nabywcy kolekcjonerskiej edycji gry. Europejska premiera standardowej wersji nastąpi z kolei 30 września.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIV, God of War: Ghost of Sparta, Test Drive Unlimited 2) 13/09/10 - ilustracja #1

EVE Online

Firma CCP oraz deviantART poinformowały o starcie konkursu dla grafików EVE: Create A Starship Contest, za sprawą którego pragną zachęcić członków społeczności popularnego serwisu do zobrazowania własnej wizji efektownego statku kosmicznego. Zwycięski projekt trafi oczywiście do świata EVE: Online. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 13 października. O szczegółach poczytacie w tym miejscu.

Sony

Rywalizacja pomiędzy PlayStation Move od Sony a Kinectem Microsoftu wkracza na nowy poziom. Stało się tak dzięki ostatniej inicjatywie japońskiego koncernu, który zdecydował się na uruchomienie specjalnego serwisu internetowego YayButtons. Za jego sprawą producent PlayStation 3 wyśmiewa cechy Kinecta, sugerując, że „przyciski są ważne ”.

Valkyria Chronicles 3

Zachodnie serwisy donoszą, że przez jakiś czas na łamach oficjalnej strony internetowej firmy SEGA można było znaleźć tabelę z listą gier, które wydawca pragnie pokazać w trakcie targów Tokyo Game Show 2010. Jedną z wypisanych pozycja była trzecia odsłona cyklu taktycznych jRPG Valkyria Chronicles. W chwili obecnej tabela została już usunięta z serwerów, dlatego tez z ewentualnym potwierdzeniem tej informacji musimy poczekać do rozpoczęcia japońskiej imprezy (16-19 września).

God of War: Ghost of Sparta

Przygodowa gra akcji God of War: Ghost of Sparta (PSP – premiera w listopadzie tego roku), wzorem poprzednich odsłon serii, będzie oferować udział w sekretnej mini-grze z Kratos zabawiającym się z półnagimi kobietami. Informacja została potwierdzona przez organizację ESRB, która pokusiła się w ostatnich dniach o aktualizację strony poświęconej produkcji Ready At Down Studios.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIV, God of War: Ghost of Sparta, Test Drive Unlimited 2) 13/09/10 - ilustracja #2

Test Drive Unlimited 2

Wystartowały zamknięte beta testy gry wyścigowej Test Drive Unlimited 2 autorstwa Eden Studios. Póki co, przystąpiła do nich grupa starannie wyselekcjonowanych osób. Z informacji podanych przez wydawcę wynika, że kolejni gracze, którzy wysłali swoje formularze zgłoszeniowe, będą dołączać do testów w kolejnych tygodniach. Pełna wersja gry, powstającej na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Arcania: Gothic 4

Red Dead Redemption

Borderlands: Claptrap's New Robot Revolution

Mega Man Universe

Cities XL 2011

Lionheart: Kings' Crusade

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed: Brotherhood - Z dziennika dewelopera #2 – wersja PL

Battle vs. Chess - trailer #1

Dynasty Warriors Online - trailer #1

Enslaved: Odyssey to the West - przeciwnicy

Super Hero Squad Online - trailer #3

Medal of Honor - High Value Target

Kaptain Brawe: A Brawe New World - trailer #1

Przegląd tygodnia - Halo, halo, Move! video magazyn

gry