Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2010, 11:55

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Gearbox Software, Final Fantasy XIV, Valkyria Chronicles) 25/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych grach Gearbox Software, zamkniętych beta testach Dynasty Warriors Online, kolejnym dodatku DLC do Toy Soldiers, trzeciej odsłonie serii Valkyria Chronicles, a także drugim epizodzie King’s Quest: The Silver Lining. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych grach Gearbox Software, zamkniętych beta testach Dynasty Warriors Online, kolejnym dodatku DLC do Toy Soldiers, trzeciej odsłonie serii Valkyria Chronicles, a także drugim epizodzie King’s Quest: The Silver Lining. Zapraszamy do lektury.

Gearbox Software

Studio Gearbox Software pokaże w trakcie imprezy PAX Prime 2010 (3-5 września) nigdy dotąd niepublikowane materiały ze swoich nowych projektów. W chwili obecnej wiemy, że pracuje ono nad czwartym dodatkiem DLC do Borderlands, FPS-em Aliens: Colonial Marines, tajemniczą strzelaniną dla firmy SEGA, a także trzema, nieujawnionymi dotąd grami. Według plotek jedną z tych ostatnich ma być Duke Nukem Forever.

Dynasty Warriors Online

Firma Aeria Games rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do zamkniętych beta testów obsługiwanej przez siebie, darmowej gry akcji MMO Dynasty Warriors Online, będącej specjalną edycją marki wykreowanej przez Tecmo Koei. Waszej uwadze polecamy przy okazji oficjalny zwiastun produkcji.

Final Fantasy XIV

Dlaczego Final Fantasy XIV w wersji na PlayStation 3 zostanie wydane dopiero w marcu 2011 roku? Według Hiromichiego Tanaka, producenta gry, przyczyna leży w ograniczonej ilości pamięci RAM, wymuszającej inne podejście do procesu produkcji. Przypominamy, że pecetowa wersja nowej gry MMO od Square Enix zadebiutuje na europejskim rynku 30 września tego roku. Zanim do tego dojdzie firma przeprowadzi otwarte beta testy. Ich start został przewidziany na początek przyszłego miesiąca.

Toy Soldiers

W przyszłym miesiącu do oferty Xbox Live trafi nowy dodatek DLC do pełnej akcji strategii czasu rzeczywistego Toy Soldiers. Rozszerzenie o nazwie Invasion wprowadzi do gry trzy specjalne jednostki po stronie Brytyjczyków (latające spodki, kosmitów i gigantycznego robota), sześć poziomów (składającą się z trzech misji mini-kampanię, w której posiadacze Toy Soldiers wcielą się w Niemców i podejmą walkę z nowym „arsenałem” Wyspiarzy, dwie mapy multiplayer, a także jedno wyzwanie dla trybu Survival) oraz zestaw dodatkowych Osiągnięć. Cena Invasion zostanie najprawdopodobniej ustalona na poziomie 400 punktów MS.

Parasite Eve

Z wypowiedzi przedstawicieli firmy Square EnixYoshinoriego Kitase oraz Tetsuyi Nomury – wynika, że wydanie dwóch odsłon cyklu Parasite Eve w ramach PlayStation Network jest bardzo prawdopodobne. Obie gry to klasyki z pierwszego PlayStation, które pod koniec lat 90. ubiegłego wieku spotkały się z uznaniem fanów survival horrorów (oferując przy tym wiele elementów charakterystycznych dla gatunku jRPG). Publikacja miałaby się oczywiście zbiec z premierą trzecioosobowej strzelaniny The 3rd Birthday (PSP) z Ayą Breą, bohaterką Parasite Eve w roli głównej. Ta ostatnia produkcja zadebiutuje w 2011 roku. Na przeszkodzie może jednak stanąć Hideaki Sena, autor opowiadania, na bazie którego opracowano Parasite Eve. Jest on bowiem współwłaścicielem praw do marki.

Doctor Who

Grę przygodową na licencji serialu Doctor Who otrzymają również posiadacze konsol Wii i DS. Z informacji ujawnionych przez serwis MCV wynika, że zostaną one wydane na platformy Nintendo pod tytułami Doctor Who: Return to Earth oraz Doctor Who: Evacuation Earth. Pieczę nad projektami sprawują firmy BBC Worldwide, Asylum Entertainment oraz Koch Media. Do tej pory marka zawitała wyłącznie na pecety, gdzie jest wydawana w formie epizodycznej jako Doctor Who: The Adventure Games.

Valkyria Chronicles

Firma SEGA zarejestrowała adres strony internetowej Valkyria3.jp, sugerujący jednoznacznie, że ruszyły prace nad trzecią odsłoną serii taktycznych jRPG Valkyria Chronicles. W chwili obecnej nie znamy oczywiście większej liczby szczegółów. Nie wiemy zatem na jakiej platformie ukaże się gra. Przypominamy, że pierwsza część zawitała w 2008 roku wyłącznie na PlayStation 3, podczas gdy druga powstała jedynie z myślą o PSP (amerykańska i europejska premiera odbędzie się na dniach).

The Silver Lining

The Silver Lining – zaaprobowana przez Microsoft, niezależna produkcja bazująca na uniwersum King’s Quest – doczeka się premiery drugiego odcinka. Episode 2: Two Households, oferujący m.in. siedemnaście nowych lokacji zapewniających 4-godzinną przygodę, zostanie wydany w przyszłym miesiącu. Co ciekawe, twórcy zaimplementują do niego szereg poprawek, w tym wybór krótszej i rozbudowanej narracji, usprawnione odnajdywanie ścieżek, opracowaną od nowa animację poruszania się głównego bohatera (z opcją wyboru chodu lub biegu), a także wsparcie dla trybu panoramicznego. Jednocześnie serwis dystrybucji cyfrowej GoG.com zamieścił w swej ofercie wszystkie sześć pierwszych części cyklu King’s Quest, w zestawach po trzy (cenę ustalono na poziomie 9,99 dolarów za jedną kompilację).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Cities in Motion

Party of Sin

The 3rd Birthday

Captain Blood

King's Bounty: Pakiet Dodatków

Death to Spies 3

Men of War: Oddział Szturmowy

Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży

Red Orchestra: Heroes of Stalingrad

Star Wolves 3: Ashes of Victory

Theatre of War 3: Korea

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Epic Mickey - gamescom 2010 - gameplay

Mythos - gamescom 2010

Shank

Halo: Reach - A Spartan Will Rise - wersja PL

Clone Wars Adventures - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

ArmA II: British Armed Forces

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej