Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2014, 14:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (Kingdom Under Fire II, Retro City Rampage, Scrolls) 8/4/14

Dziś piszemy m.in. o mobilnych wersjach Scrolls, sukcesie gry Retro City Rampage na 3DS-ie, filmie Assassin's Creed, oprogramowaniu GeForce Experience 2.0, a także o grafice w Kingdom Under Fire II. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Evoland

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Evoland. Dzieło studia Shiro Games można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

AirMech Arena

Latem bieżącego roku w usłudze Xbox Live zadebiutuje darmowa gra AirMech Arena dla posiadaczy Xboksa 360. Jest to port RTS-a AirMech wydanego pierwotnie w 2012 roku wyłącznie na PC. Konsolowa wersja produkcji studia Carbon Games zaoferuje zarówno tryb dla jednego gracza, jak i multiplayer (kooperacja lub rywalizacja).

GeForce Experience

Firma Nvidia udostępniła wersję 2.0 programu GeForce Experience (pozwalającego m.in. na przechwytywanie obrazu z gier). Przynosi ona m.in. możliwość nagrywania całego pulpitu (a nie tylko konkretnej produkcji), a także wsparcie dla laptopów z kartą graficzną GeForce GTX 660M lub lepszą. Aktualizacja wprowadza też więcej opcji streamowania w serwisie Twitch. Oprogramowanie GeForce Experience 2.0 pobierzecie z oficjalnej strony internetowej producenta.

Retro City Rampage

Studio VBlank Entertainment ujawniło na Twitterze, że gra Retro City Rampage w wersji na 3DS-a w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od premiery zarobiła więcej niż wydana ponad rok temu wersja na Xboksa 360. Wprawdzie na konsoli przenośnej na razie sprzedało się mniej sztuk omawianego tytułu, ale zdaniem dewelopera zmiana tego stanu rzeczy to „tylko kwestia czasu”.

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Firma Blizzard Entertainment udostępniła dwa materiały wideo porównujące ulepszony model Taurena w nadchodzącym dodatku World of Warcraft: Warlords of Draenor z wcześniejszym wyglądem. Oprócz samej prezencji, poprawiono też mimikę i sposób wyrażania emocji.

Scrolls

Studio Mojang ogłosiło, że gra Scrolls ukaże się także na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android. Stworzeniem portu zajmie się zespół Ludosity, mający na swoim koncie m.in. niezależną produkcję Ittle Dew. Data premiery nie jest znana, a wszelkie szczegóły zostaną ujawnione wkrótce.

Assassin’s Creed

Serwis Deadline donosi, że Adam Cooper i Bill Collage (Exodus: Gods and Kings) zajęli się modyfikowaniem scenariusza filmu Assassin’s Creed. Nie powinien to być jednak powód do niepokoju, bo to całkiem standardowa procedura w wielu wysokobudżetowych produkcjach kinowych. Nie wiadomo tylko, jak duże zmiany mają zajść w scenariuszu w stosunku do pierwotnego skryptu.

Kingdom Under Fire II

Sang Youn Lee ze studia Blueside powiedział w wywiadzie dla serwisu 2P, że gra Kingdom Under Fire II w wersji na PlayStation 4 zaoferuje „o wiele lepszą grafikę” od edycji na PC. Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów w tej sprawie. Producent zdradził przy okazji, że prowadzone są rozmowy z firmą Microsoft na temat wersji na Xboksa One. Kingdom Under Fire II zadebiutuje najwcześniej latem bieżącego roku na PC i PlayStation 4.

Kingdom Under Fire II ma wyglądać najładniej na PlayStation 4 - Wieści ze świata (Kingdom Under Fire II, Retro City Rampage, Scrolls) 8/4/14 - wiadomość - 2014-04-08
Kingdom Under Fire II ma wyglądać najładniej na PlayStation 4

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Rush for Glory
 2. The Tribez
 3. Dragon Age: Inkwizycja
 4. The Amazing Spider-Man 2
 5. Broforce
 6. UFO2Extraterrestrials: Battle for Mercury

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Black Desert – kreator postaci
 2. The Elder Scrolls Online – Craglorn (PL)
 3. Rush for Glory – trailer
 4. MotoGP 14 – teaser
 5. Broforce – trailer
 6. EA Sports UFC – Bruce Lee – trailer
 7. 2014 FIFA World Cup Brazil – sztuczki i cieszynki (PL)
 8. Child of Light – Yoshitaka Amano – prace inspirowane grą (PL)