Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWWPANDiOSPC
Okładka The Tribez (WWW)
OkładkaThe Tribez (WWW)

The Tribez

Społecznościowa strategia ekonomiczna. Trafiamy na odcięty od świata archipelag zamieszkany przez sympatyczne plemię, a naszym celem jest pomóc tubylcom w rozwoju ekonomicznym i technologicznym.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | zagraj za darmo | Facebook | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Tribez Premiera

3kwi2012

iOS

11paź2012

AND

3wrz2013

WWW

30paź2014

WP

2lut2015

PC

Osadzona w bajkowych realiach zabawna strategia ekonomiczna, opracowana w formie darmowej gry społecznościowej z mikropłatnościami. Produkcja ukazała się staraniem doświadczonego litewskiego studia Game Insight, specjalizującego się w grach mobilnych i społecznościowych. Po sukcesie odniesionym na urządzeniach przenośnych oraz w przeglądarkach, swojej wersji gry doczekali się także użytkownicy tabletów i komputerów z systemem Windows 8.1.

Akcja gry przenosi nas w umowną epokę kamienia, do niewielkiego archipelagu, zamieszkanego przez wielbiące pokój sympatyczne plemię. Zostało ono uwięzione za tajemniczym portalem, pogrzebanym wiele mil pod ziemią. Trafiając na jedną z wysp, musimy pomóc naszym podopiecznym w rozwoju ekonomii i technologii, który poprowadzi ich do dobrobytu. Eksplorując dziewicze tereny odkryjemy, iż miejsce to było w przeszłości świadkiem wielu tajemniczych zdarzeń, a grupa wysp kryje w sobie ogromną ilość tajemnic, czekających tylko na odkrycie.

Naszą przygodę rozpoczynamy na gęsto zalesionej wysepce, gdzie uczymy się podstaw panującej w grze ekonomii. Pozyskujemy pierwsze surowce - jedzenie, drewno, kamień - i stawiamy budowle, takie jak domy, bary, magazyny, warsztaty drwala, kopalnie itp. W miarę wzrostu doświadczenia uzyskujemy dostęp do coraz większej ilości struktur, podzielonych na kilka głównych kategorii. Domy mieszkalne wpływają na wzrost naszej populacji. Budynki produkcyjne generują dla nas wszystkie potrzebne surowce, których w grze jest aż 11 rodzajów. Struktury handlowe i rozrywkowe wpływają na szczęście mieszkańców, generując przy tym niezły przychód. Listę zamykają budynki specjalne oraz dziesiątki ozdób i dekoracji, za pomocą których możemy upiększyć naszą osadę.

Przez zawiłości gry prowadzą nas kolejno wyznaczane przez komputer zadania, z reguły podporządkowane jakiemuś głównemu wątkowi fabularnemu. Będziemy więc badać jaskinie, wraki samolotów, tajemnicze posągi, opuszczone obozowiska czy wreszcie słynne „kręgi w zbożu”. Po odkryciu większej części lokacji zyskamy dostęp do kolejnej z siedmiu dostępnych w grze wysp. Różnią się one nie tylko panującymi tam warunkami – jedna jest skuta lodem, zaś inna pokryta piaskiem pustyni – ale przede wszystkim dostępnością bądź niedoborem określonych surowców. Dlatego na późniejszych etapach gry dla sprawnego rozwoju infrastruktury konieczne będzie stworzenie sprawnie funkcjonującej sieci transportowej, której zadaniem będzie przewożenie dóbr pomiędzy poszczególnymi wyspami.

Jak w każdej z gier społecznościowych, nasze działania są ograniczane na wiele różnych sposobów, zmuszając niecierpliwych do korzystania z systemu mikropłatności. Często wystarczy jednak odczekać określoną ilość czasu, zanim budowniczy skończą wznoszenie jakiejś struktury, dany warsztat wygeneruje potrzebną ilość materiału lub wysłany na rozpoznanie tubylec skończy eksplorację znaleziska. Do gry możemy oczywiście zaprosić naszych znajomych z portalu społecznościowego. Dzięki temu, odwiedzając zarządzane prze nich terytoria, możemy np. raz dziennie wzbogacić się o ekstra zapas jedzenia, drewna bądź innego surowca.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe The Tribez: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Tribez Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 200 MB HDD
  • Windows 8.1
WWW
iOS
AND
WP
PC