Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2014, 12:54

autor: Góral

Android TV odpowiedzią Google na Amazon Fire TV?

Serwis The Verge opublikował informacje dotyczące Android TV - urządzenia firmy Google, będącego swoistą odpowiedzią na Amazon Fire TV. Sprzęt skupiać ma się na rozrywce, oferując aplikacje wiodących dostawców treści filmowych i muzycznych. Oprócz tego, gadżet umożliwi także granie w rozmaite produkcje, a dla chętnych zostanie przygotowany dedykowany kontroler, kupowany osobno. Doniesienia te nie zostały jednak potwierdzone przez koncern Google.

Na początku miesiąca firma Amazon wypuściła na rynek plotkowane od dłuższego czasu urządzenie multimedialne z funkcjami konsoli do gier - Amazon Fire TV. Według informacji uzyskanych przez przedstawiciela serwisu The Verge, gigant branży IT, koncern Google, również ma w planach wyprodukowanie podobnego gadżetu. Sprzęt, określany mianem Android TV, miałby umożliwiać korzystanie z aplikacji wykorzystujących m.in. strumieniowanie filmów i muzyki, ale także oferowałby wsparcie dla gier wideo, których, jak doskonale wiemy, nie brakuje w sklepie Google Play. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku Amazon Fire TV, do urządzenia można by było dokupić dedykowany kontroler. Niestety firma Google nie ustosunkowała się do tych wszystkich doniesień.

Android TV umożliwi korzystanie z różnych aplikacji. / Źródło: The Verge. - Android TV odpowiedzią Google na Amazon Fire TV? - wiadomość - 2014-04-08
Android TV umożliwi korzystanie z różnych aplikacji. / Źródło: The Verge.
Android TV w skrócie:
  • Odpowiedź firmy Google na Amazon Fire TV od Amazonu
  • Urządzenie przeznaczone do rozrywki (oglądanie filmów, słuchanie muzyki, granie w gry wideo)
  • Oparte będzie na systemie operacyjnym Android, oferując prosty w obsłudze interfejs, sterowanie głosowe oraz dedykowany dla graczy pad, kupowany osobno
  • Sprzęt nie został jeszcze potwierdzony przez firmę Google

Android TV ma być oczywiście oparte na systemie operacyjnym Android, jednak interfejs urządzenia byłby znacznie zmodyfikowany w stosunku do tego, co instalowane jest na tabletach i smartfonach. Rozwiązanie opierałoby się na kartach, symbolizujących daną aplikację. Co ciekawe, użytkownik zawsze znajdowałby się trzy kliknięcia od ekranu startowego, co może sugerować prostą i intuicyjną nawigację.

System wykorzystywałby również rekomendacje innych użytkowników, wyświetlając tym samym popularne programy i usługi, a nie wszystko jak leci. Dodatkowo urządzeniem sterować można by było także za pomocą komend głosowych.

Jednym z najważniejszych elementów mobilnych systemów operacyjnych jest nie tylko mnogość rozmaitych programów użytkowych, lecz także gier. Android TV również wspierałby ten segment, umożliwiając zabawę w takie tytuły jak Triple Town, Asphalt 8, Plants vs. Zombies 2, Temple Run oraz Where's My Water? (gry widoczne na opublikowanych przez The Verg materiałach graficznych).

Android TV umożliwi oglądanie filmów, słuchanie muzyki i granie w gry wideo. / Źródło: The Verge. - Android TV odpowiedzią Google na Amazon Fire TV? - wiadomość - 2014-04-08
Android TV umożliwi oglądanie filmów, słuchanie muzyki i granie w gry wideo. / Źródło: The Verge.

Ciężko obecnie stwierdzić ile w tym wszystkim jest prawdy, ale doniesienia i opublikowane materiały wydają się być bardzo prawdopodobne. Dodatkowo warto wspomnieć, że Google odmówiło serwisowi The Verge skomentowania informacji, tym samym nie zaprzeczając, ani nie potwierdzając doniesień.