Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka UFO2Extraterrestrials: Battle for Mercury (PC)

UFO2Extraterrestrials: Battle for Mercury PC

UFO2Extraterrestrials: Shadows over Earth

Gra strategiczna w klimatach science-fiction. Dowodzimy siłami, które mają na celu obronę naszej planety przed najeźdźcami z kosmosu.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka UFO2Extraterrestrials: Battle for Mercury (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UFO2Extraterrestrials: Shadows over Earth strategia turowa osadzona w klimatach science-fiction, stanowiąca ideowe rozwinięcie kultowej produkcji z początku lat 90-tych - UFO: Enemy Unknown. Akcja przedstawiona w tytule studio Chaos Concept rozgrywa się przed wydarzeniami w jakich uczestniczyliśmy w UFO: Enemy Unknown.

W wyniku narastającej liczby porwań ludzi przez obcych, dziewięć supermocarstw na jakie podzielona jest Ziemia (Północnoamerykańskie Bractwo, Unia Europejska, Federacja Rosyjska, Azjatycki Syndykat, Liga Arabska, Afrykańska Koalicja, Południowoamerykański Sojusz (ALBA), Australijska Wspólnota oraz Wolne Terytorium Antarktydy) decyduje się stworzenie międzynarodowej organizacji militarnej CAF, która ma na celu obronę naszej planety przed najeźdźcami z kosmosu. Gracz wciela się w dowódcę tych sił i kieruje poczynaniami podległych mu jednostek zarówno w skali globalnej (Geoscape), jak i taktycznej.

W pierwszej z nich bohater rozwija infrastrukturę naziemną i buduje bazy, prowadzi badania nad nowymi technologiami, a na dodatek kieruje obroną przeciwlotniczą całego globu, wykorzystując wyrzutnie rakiet, lotnictwo oraz flotę morską. Wysyła też drużyny zwiadowcze w miejsca katastrof UFO.

Kluczowy element rozgrywki stanowi jednak walka na poziomie taktycznym, która została przedstawiona w systemie turowym. Dochodzi do niej w momencie, gdy nasi żołnierze dotrą na miejsce katastrof statków obcych. Gracz decyduje o uzbrojeniu poszczególnych członków drużyny, a następnie dowodzi nią w trakcie misji. W znacznym stopniu mechanika starć opiera się na tak znanych produkcjach z tego gatunku, jak wspomniana już UFO: Enemy Unknown czy seria Jagged Alliance. Wraz z postępem akcji, bohaterowie zdobywają punkty doświadczenia, które wykorzystujemy do rozwinięcia ich umiejętności.

Rozgrywka w skali taktycznej została ukazana w rzucie izometrycznym. W porównaniu z UFO: Extraterrestrials, czyli poprzednią grą z serii studia Chaos Concept dodano między innymi dynamiczne oświetlenie, ale mimo wszystko oprawa graficzna znacznie odbiega od obecnych standardów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Gry podobne do UFO2Extraterrestrials: Battle for Mercury

Wymagania wiekowe UFO2Extraterrestrials: Battle for Mercury

odpowiednia dla każdego wieku

Premiera gry UFO2Extraterrestrials przesunięta na marzec 2012 roku

wiadomość29 sierpnia 2011

Twórcy gry UFO2Extraterrestrials: Shadows over Earth podjęli decyzję o przełożeniu jej premiery na marzec przyszłego roku, z powodu przedłużających się prac nad mechaniką rozgrywki oraz kolejnych pomysłów zgłaszanych przez graczy.