Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka UFO: Trilogy (PC)
OkładkaUFO: Trilogy (PC)

UFO: Trylogia PC

UFO: Trilogy

Kompletny zestaw trzech części serii turowych gier strategicznych czeskiego studia Altar Interactive, wzorowanych na kultowej produkcji firmy Microprose z 1994 roku UFO: Enemy Unknown.

Strategiczne | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UFO: Trylogia Premiera PC

24sierpnia2007

pudełko PL

24sierpnia2007

producent: Altar Interactive wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

UFO: Trilogy jest zestawem składającym się z trzech strategii opracowanych przez studio developerskie Altar Interactive. Mowa tu o grach UFO: Aftermath, UFO: Aftershock i UFO: Afterlight. Wszystkie tytuły wchodzące w skład tego zestawu oferowane są w praktycznie niezmienionych wersjach w stosunku do oryginalnych edycji, choć zaaplikowano oczywiście wydane od czasu ich premier łatki. Opracowana przez Altar seria UFO w bardzo wyraźny sposób odwołuje się do kultowego UFO: Enemy Unknown z firmy Microprose. Działania prowadzimy więc na całej planecie, zajmując się zarówno prowadzeniem bazy, jak i wyposażaniem swoich żołnierzy czy atakowaniem jednostek wroga. Opisywany zestaw zawiera ponadto szereg bonusów. Każda z wymienionych gier wydana została na osobnej płycie DVD. Gracze mogą ponadto liczyć na plakat, zestaw pocztówek okolicznościowych oraz książeczkę, nawiązującą do tematyki UFO.

UFO: Aftermath był pierwszym tytułem z opracowywanej przez Altar Interactive trylogii. W grze musieliśmy przeciwstawić się inwazji Obcych, atakujących Ziemię. W tym celu trzeba było ocalać miasta oraz niszczyć bazy najeźdźców, pojawiające się na trójwymiarowej mapie naszego globu. Równolegle opracowywaliśmy nowe technologie oraz produkowaliśmy coraz potężniejsze bronie, tak aby zwiększyć szanse odniesienia zwycięstwa.

UFO: Aftershock ukazał się w 2005 roku i nawiązywał do wydarzeń z pierwszej części. Akcja gry tym razem rozpoczęła się w 2054 roku, czyli pół wieku po katastrofie, w wyniku której mieszkańcy Ziemi zmuszeni zostali do opuszczenia swojego domu. Resztki ludzkości emigrowały na latającą wyspę Laputę. W krótkim czasie wybuchł tam jednak konflikt, który doprowadził do zniszczenia wyspy. W rezultacie zrodził się plan odbicia Ziemi z rąk najeźdźców.

UFO: Afterlight był tytułem zamykającym przedstawioną w dwóch poprzednich odsłonach tej serii historię. Tym razem akcję przeniesiono w zupełnie nowe miejsce. Ludzkość postanowiła bowiem osiedlić się na Marsie, gdzie z pomocą Reticulantów udało się już stworzyć pierwszą bazę. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu wydarzeń nowi mieszkańcy zmuszeni zostali jednak do obrony przed uaktywnionymi na planecie systemami obronnymi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

UFO: Trylogia cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Wymagania wiekowe UFO: Trylogia: 16+

UFO: Trylogia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 768 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (Geforce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP