Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2013, 11:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Data premiery, zwiastun i nowe informacje o grze Killzone Najemnik

W sieci pojawił się prawdziwy wysyp informacji na temat gry Killzone Najemnik na PlayStation Vita. Poznaliśmy datę premiery i wiele nowych szczegółów dotyczących rozgrywki, a także mamy okazję zobaczyć zwiastun przedstawiający możliwości silnika graficznego.

Firma Sony ujawniła dokładną datę premiery gry Killzone Najemnik (na świecie występującej pod nazwą Killzone Mercenary) oraz udostępniła zwiastun przedstawiający rozgrywkę. Oprócz tego poznaliśmy sporo nowych szczegółów na temat nowej produkcji studia Guerrilla Games Cambridge.

Na europejskim blogu PlayStation podano, że Killzone Najemnik ukaże się na rynku 18 września bieżącego roku – data dotyczy więc prawdopodobnie premiery na Starym Kontynencie. Świeżo udostępniony zwiastun dowodzi, że Killzone Najemnik ma szansę stać się najładniejszą grą na PlayStation Vita. Potwierdzono ostatnie doniesienia, że tytuł korzysta z silnika Killzone 3, dzięki czemu na małym ekranie prezentuje się zdumiewająco.

Akcja Killzone Najemnik rozgrywa się tuż po zakończeniu pierwszej części (wydanej pierwotnie w 2004 roku na PlayStation 2). Wcielimy się w tytułowego najemnika, Arrana Dannera, który zwiedzi wiele miejsc znanych z trylogii Killzone. Główny bohater jest byłym żołnierzem frakcji UCA, przyjmującym bez żadnych skrupułów płatne kontrakty nie tylko od ISA, ale także samych Helghastów.

Killzone Najemnik - screen #1

Jedna z misji polegać będzie na ewakuowaniu z miasta Pyrrhus vektańskiego ambasadora wraz z jego rodziną. W trakcie wykonywania tego pozornie rutynowego zlecenia Danner odkryje, że ostateczny wynik wojny pomiędzy wojskami ISA a Helghastami może zależeć od młodszego syna wspomnianego ambasadora. Chłopiec najwyraźniej będzie odgrywał istotną rolę w fabule, a sam główny bohater po pewnym czasie zacznie zastanawiać się, czy podjęcie tego zlecenia było warte obiecanej wypłaty.

Kampania dla jednego gracza będzie składać się z dziewięciu misji, a każda z nich ma trwać niemal godzinę. Ukończenie poszczególnych zleceń odblokuje możliwość ich powtórzenia z opcją zaliczenia wyzwań, polegających na wykonaniu specjalnych wytycznych. Twórcy obiecują, że otrzymamy „pełne doświadczenie” znane fanom serii - deweloper nie ma zamiaru iść na jakiekolwiek kompromisy tylko ze względu na fakt, że mamy do czynienia z produkcją dedykowaną przenośnej konsoli.

Killzone Najemnik - screen #2

W końcowym produkcie znajdziemy również multiplayer z sześcioma mapami i trzema trybami rozgrywki, wliczając w to znany fanom serii Warzone. Za wszystkie działania w Killzone Najemnik (zarówno w kampanii, jak i rozgrywkach sieciowych) otrzymamy wirtualną walutę, za którą zakupimy dodatkowe uzbrojenie. Po ujawnieniu powyższych informacji nie ma wątpliwości, że Killzone Najemnik ma szansę stać się jedną z najważniejszych gier dla PlayStation Vita wydawanych w tym roku.

Killzone Najemnik - screen #3

Killzone Najemnik - screen #4

Killzone Najemnik - screen #5