Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2013, 10:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Killzone Najemnik najładniejszą grą na konsolę PlayStation Vita?

Nadchodzący numer magazynu PSX Extreme przynosi nowe informacje o Killzone Mercenary na konsolę PS Vita. Polski tytuł gry to Killzone Najemnik. Nowa produkcja studia Guerrilla Games zapowiada się równie dobrze, co „dorosłe” odsłony serii.

Najnowszy numer magazynu PSX Extreme ukaże się w kioskach i sklepach na terenie całego kraju w tę środę. Wraz z nim dowiemy się wielu rzeczy na temat nowej gry studia Guerrilla Games - Killzone Mercenary. Niektóre z ciekawostek już teraz wyciekły do sieci, w tym polski tytuł produkcji.

Okładka nowego numeru magazynu PSX Extreme.
Okładka nowego numeru magazynu PSX Extreme.

W naszym kraju gra otrzymała podtytuł Najemnik, co raczej nie jest żadnym wielkim zaskoczeniem. Co innego kwestie techniczne. Ponoć tytuł prezentuje się w akcji lepiej, niż Uncharted: Złota Otchłań - w chwili obecnej chyba najładniejsza produkcja na handhelda PS Vita. Killzone Mercenary napędza praktycznie ten sam silnik graficzny, co Killzone 3 na konsolę PlayStation 3. Twórcy dodali jedynie kilka nowych elementów, by wycisnąć z kieszonsolki jeszcze więcej. W wielkim skrócie, szykuje się pełnoprawny Killzone, tyle, że przeznaczony na mały ekran.

Z dodatkowych informacji odnośnie zawartości magazynu warto wspomnieć o zapowiedzi nowej gry twórców LittleBigPlanet – Tearaway – przeznaczonej również na PSV.

Killzone Mercenary to kolejna część popularnej serii strzelanek. W ramach tej marki ukazały się już cztery gry: Killzone na konsolę PlayStation 2, część druga i trzecia na PlayStation 3, a także Killzone: Liberation na handhelda PSP. Premiera najnowszej odsłony nastąpi prawdopodobnie w tym roku na urządzeniu PlayStation Vita.