Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2013, 11:48

autor: moir

BioShock: Infinite – szczegóły odnośnie wymagań sprzętowych wersji PC

Przedstawiciel studia Irrational Games, odpowiedzialny za kwestie techniczne Chris Kline, odpowiedział na pytania dotyczące wymaganej specyfikacji sprzętowej pecetowej wersji BioShock: Infinite.

W BioShock: Infinite na PC zagramy 26 marca. - BioShock: Infinite – szczegóły odnośnie wymagań sprzętowych wersji PC - wiadomość - 2013-01-28
W BioShock: Infinite na PC zagramy 26 marca.

Niedawno informowaliśmy o ujawnionych przez firmę 2K Games, wydawcę gry, wymaganiach sprzętowych najnowszej odsłony cyklu popularnych strzelanek – BioShock: Infinite. Specyfikacja opublikowana w związku z nadchodzącą premierą produkcji na PC (równocześnie tytuł pojawi się na Xboksie 360 oraz PlayStation 3) wywołała wśród fanów na całym świecie wiele pytań i spekulacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom autorzy, studio Irrational Games, przygotowali specjalnie na tę okazję odpowiedzi na najczęściej zadawane, w sprawie wymagań sprzętowych najnowszego BioShocka, pytania. Listę sporządzoną przez Chrisa Kline, odpowiedzialnego za kwestie techniczne, znajdziecie poniżej.

Pytanie: Czy gra wspiera odświeżanie na poziomie 120 herców (120 klatek na sekundę)?

Chris Kline: Jeśli gracie w BioShock: Infinite z zablokowaną maksymalną liczbą klatek, to gra najprawdopodobniej pracować będzie, po uwzględnieniu aktualnie prezentowanej na ekranie sceny oraz ustawionych opcji graficznych, poniżej realnych możliwości waszego sprzętu. W przypadku skorzystania z dostępnej w grze opcji wyłączenia blokowania klatek ograniczać będzie was wyłącznie moc danego peceta. Przykładowo, jeśli posiadasz 120 hercowy monitor, a twoja karta graficzna jest w stanie generować w danym momencie 187 klatek na sekundę, to na ekranie ujrzymy ich 120 (jeśli zdecydowaliśmy się zablokować ich maksymalną ilość) lub 187 (jeśli zrezygnowaliśmy z ograniczeń).

P: Czy gra będzie działać na systemach Windows XP, Vista, 7 i 8?

CK: System Windows XP nie będzie przez nas wspierany. Wersja PC wymagać będzie Visty, Windows 7 lub Windows 8.

P: Gra będzie certyfikowana na Windows 8, czy jedynie kompatybilna?

CK: Kompatybilna.

P: Dowiedziałem się dziś, jakie są wymagania sprzętowe BioShock: Infinite oraz że gra posiadać będzie narzędzie testowe. Jeśli nie będzie ono darmowe, w jaki sposób będę mógł dowiedzieć się, czy gra będzie działać na moim komputerze?

CK: Jeśli twój pecet spełnia przynamniej minimalne z podanych przez nas wymagań, to możesz być spokojny. Płynność i wygląd gry uzależniony jest od posiadanej konfiguracji sprzętowej, więc jeśli dany komputer znajduje się w dolnym krańcu przedstawionych optymalnych specyfikacji, może zajść potrzeba skorzystania z ograniczonych opcji graficznych i mniejszej rozdzielczości.

P: Jak gra będzie działać na GTX 460?

CK: Osobiście nie testowałem jej na wszystkich możliwych kartach grafiki, nie mam też dostępu do twojego komputera, więc nie mogę podać żadnych konkretnych liczb. Jednakowoż podana karta przekracza minimalne wymagania gry, jeżeli sytuacja wygląda podobnie z resztą komponentów, to powinna działać ona bez zarzutów. Na przyszłość przy porównywaniu kart grafiki polecam zapoznać się z tym adresem.

P: Jak wyglądać będzie sytuacja z obrazem panoramicznym w BioShock: Infinite?

CK: Dołożyliśmy wszelkich starań, aby gra obsługiwała szeroką gamę ustawień i rozdzielczości. Jestem przekonany, że doświadczycie wspaniałej, pełnoekranowej przygody.

P: Czy gra będzie wspierać tryb Steam Offline?

CK: Tak.

P: A co z DRM (cyfrowe zarządzanie prawami)?

CK: Korzystamy ze standardowych DRM oferowanych przez Steam. Gra wymagać będzie konta Steam oraz połączenia z Internetem podczas instalacji i uwierzytelniania. Poza tym gra działa praktycznie jak każdy inny tytuł dostępny na Steam – można instalować ją na wielu komputerach przy użyciu tego samego konta, korzystać z trybu Steam Offline itp.

P: Czy gra będzie działać poprawnie na ATI Radeon Mobility HD 4500 series?

CK: Niestety podana karta nie spełnia naszych minimalnych wymagań sprzętowych, nie mogę więc obiecać, że będzie działać dobrze na twoim komputerze.

P: Gra będzie wymagać płyty, czy może będzie można ją pobrać w całości poprzez Steam? Nabyłem kolekcjonerską edycję, jednakże mój komputer nie posiada napędu optycznego. Będę mógł wprowadzić kod aktywacyjny i ściągnąć ją poprzez Steam?

CK: Każda wersja pudełkowa będzie posiadać specjalny kod Steam. Nawet w przypadku braku napędu optycznego będzie można grę bez problemu pobrać i zainstalować.

P: Czy BioShock: Infinite będzie dostępny na platformie Steamworks?

CK: Tak, będzie także wymagał konta Steam w celu aktywacji.

P: W minimalnych wymaganiach sprzętowych podajecie, że gra wymaga co namniej 512 MB pamięci na karcie grafiki. Jednak zaraz obok tego pojawia się informacja, że będzie działać również na zintegrowanych układach graficznych Intela, które posiadają zaledwie 384 MB.

CK: Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ układy graficzne Intela działają nieco inaczej niż inne dostępne na rynku. „Układy graficzne Intela nie posiadają określonej ilości pamięci, lecz wykorzystują cześć zasobów systemowych komputera. Ilość pamięci przeznaczonej do celów graficznych może być stała, lub wahać się w zależności od potrzeb. Szczegóły dostępne są pod tym adresem. Znajdziecie tam także informacje, które umożliwią wam sprawdzenie, ile dokładnie pamięci graficznej posiada wasz komputer.

Zaprezentowane pytania i odpowiedzi z pewnością rzucą trochę światła i rozwieją wątpliwości związane z najnowszą odsłoną serii BioShock. Premiera gry na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3 nastapi 26 marca tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

BioShock Infinite

BioShock Infinite