Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 stycznia 2013, 10:11

autor: eLCeBe

Zmarł autor muzyki do Heavy Rain i Beyond: Two Souls

Nie żyje Normand Corbeil, kanadyjski kompozytor znany ze ścieżki dźwiękowej do Heavy Rain. Przegrał walkę z rakiem, miał 56 lat.

Normand Corbeil - Zmarł autor muzyki do Heavy Rain i Beyond: Two Souls - wiadomość - 2013-01-28
Normand Corbeil

Normand Corbeil, urodzony w Kanadzie kompozytor, autor m.in. ścieżki dźwiękowej do przeboju na PlayStation 3, Heavy Rain, nie żyje. Zmarł 25 stycznia 2013 roku w wieku 56 lat. Od pięciu miesięcy toczył walkę z rakiem trzustki. Tę smutną informację przekazał na forum poświęconym chorobie nowotworowej syn Corbeila.

Corbeil urodził się 6 kwietnia 1956 roku w Quebecu. Był kompozytorem, stworzył muzykę do wielu filmów i seriali telewizyjnych, m.in. Boot Camp i America. W branży gier komputerowych najbardziej znany jest ze skomponowania ścieżki dźwiękowej do Heavy Rain. Muzyka z tej przygodówki doceniona została zarówno przez graczy, jak i krytyków – zdobyła m.in. nagrodę BAFTA. Normand pracował również nad oprawą muzyczną do zapowiedzianej na 2013 rok przez Quantic Dreams nowej gry na PlayStation 3 – Beyond: Two Souls. Nie wiadomo, na jakim etapie prac był Corbeil i w jakim stopniu skomponowana przez niego muzyka zostanie wykorzystana w nowej grze francuskiego studia. Nie mamy również żadnych informacji o udziale Normanda w pracach nad zapowiedzianym na nową generację konsol projekcie Quantic Dreams o roboczej nazwie Singularity (nie mającym nic wspólnego z wydaną przez Activision w 2010 roku strzelanką).

Heavy Rain to gra przygodowa autorstwa francuskiego studia Quantic Dreams, znanego z wcześniejszego projektu Fahrenheit. W konwencji thrillera psychologicznego opowiada historię czwórki głównych bohaterów rozwiązujących zagadkę seryjnego mordercy. Gra zasłynęła dzięki swej nieliniowości, głębokiej fabule oraz doskonałej oprawie graficznej i muzycznej. Ukazała się na PlayStation 3, a premiera w Polsce miała miejsce 24 lutego 2010. Heavy Rain dostępne jest w pełnej polskiej wersji językowej.

Łączymy się w bólu z rodziną Normanda Corbeila.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.