Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2013, 11:04

autor: luckie

ArmA Tactics tytułem startowym Nvidii Shield

W dniu premiery Nvidii Shield zagramy w nową grę studia Bohemia Interactive – ArmA Tactics. Tytuł ma być strategią turową, przeznaczoną na konsolę przenośną firmy Nvidia. Niewykluczone jednak, że gra pojawi się także na innych platformach.

ArmA Tactics - ArmA Tactics tytułem startowym Nvidii Shield - wiadomość - 2013-01-31
ArmA Tactics
ArmA Tactics
  • Tytuł startowy konsoli Nvidia Shield
  • Grę tworzy studio Bohemia Interactive
  • Produkcja zapowiadana jest jako strategia turowa
  • Pokierujemy czteroosobowym zespołem i wypełnimy zróżnicowane misje w wybrany przez siebie sposób
  • Premiera gry planowana jest na drugi kwartał 2013 roku
  • Możliwe, że gra ukaże się także na PC, Mac oraz smartfony i tablety z systemem iOS lub Android

Od czasu ogłoszenia konsoli Nvidia Shield nie słyszeliśmy zbyt wiele na temat przeznaczonych na nią gier. Nareszcie to się zmienia. Studio Bohemia Interactive, autorzy cyklu realistycznych FPS-ów ArmA, zapowiedziało grę ArmA Tactics, tworzoną specjalnie konsolę firmy Nvidia. Będzie to strategia turowa w stylu XCOM: Enemy Unknown. Do zabawy użyjemy ekranu dotykowego Shielda lub wygodniejszego w obsłudze kontrolera. Konsolę Nvidii można też podłączyć do telewizora, a Czesi z Bohemii zapewnią dodatkowe wsparcie dla funkcji wyświetlania obrazu na kilku ekranach.

Gra postawi nas na czele czteroosobowego oddziału sił specjalnych, mającego do wykonania szereg zadań w kampanii fabularnej (będzie można również rozgrywać losowo generowane misje). Nasi żołnierze będą zdobywali doświadczenie w boju, a awans na kolejny poziom zapewni im dodatkowy sprzęt i możliwość ulepszenia broni. Obrana taktyka zależeć ma jedynie od gracza. Tytuł umożliwi niepostrzeżone przeniknięcie na teren wroga i wypełnienie celów po cichu, ale możliwe będzie też zastosowanie klasycznego, otwartego podejścia do sprawy. Sposobów na wypełnienie misji ma być wiele. Na razie nie wiemy nic na temat ewentualnego multiplayera.

Znając Bohemię Interactive, trzeba będzie sporo kombinować, żeby wygrać niektóre misje w ArmA Tactics - ArmA Tactics tytułem startowym Nvidii Shield - wiadomość - 2013-01-31
Znając Bohemię Interactive, trzeba będzie sporo kombinować, żeby wygrać niektóre misje w ArmA Tactics

ArmA Tactics zapowiadana jest jako tytuł startowy Shielda, zatem ukaże się w drugim kwartale tego roku. Choć konsola Nvidii jest na razie główną platformą docelową nowej Army, twórcy nie wykluczają, że w późniejszym czasie tytuł trafi również na komputery PC i Mac oraz inne urządzenia przenośne z systemami iOS lub Android.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.