Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2018, 11:45

autor: Aquma

Blizzard nie ma w planach Warcrafta 4

Pete Stilwell – starszy producent w studiu Blizzard Entertainment – stwierdził w wywiadzie prasowym, że firma nie planuje na razie tworzenia pełnoprawnej kontynuacji cyklu strategicznego Warcraft.

Warcraft IV to na razie wyłącznie teoria. Studio skupia się na remasterze. - Blizzard nie ma w planach Warcrafta 4 - wiadomość - 2018-11-07
Warcraft IV to na razie wyłącznie teoria. Studio skupia się na remasterze.

GRY RTS Z CYKLU WARCRAFT:

  1. 1994 – WarCraft: Orcs and Humans
  2. 1995 – Warcraft II: Tides of Darkness
  3. 1996 – Warcraft II: Beyond the Dark Portal (dodatek)
  4. 1997 – Warcraft II: The Dark Saga (konsolowa wersja „dwójki”)
  5. 1999 – Warcraft II: Battle.net Edition (poprawione wydanie)
  6. 2002 – Warcraft III: Reign of Chaos
  7. 2003 – Warcraft III: The Frozen Throne (dodatek)
  8. 2019 – Warcraft III: Reforged

Studio Blizzard Entertainment nie planuje obecnie stworzenia kontynuacji cyklu strategicznego Warcraft – jego miłośnicy będą musieli zadowolić się zapowiedzianym niedawno remasterem „trójki” – Warcraft III: Reforged – choć nie da się wykluczyć, że pełnoprawny sequel powstanie w przyszłości. Informację tę przekazał starszy producent, Pete Stilwell, w wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot.

Wiecie, nie wykluczam niczego, ale na razie nie mamy planów dotyczących Warcrafta IV. Sądzę, że właściwe przygotowanie Warcraft III: Reforged jest naszym priorytetem – powiedział Pete Stilwell.

Cytowane stanowisko pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami. Jeszcze w 2015 roku inny pracownik Blizzard Entertainment – Tim Morten, producent Starcraft II: Legacy of the Void – stwierdził, że twórcy cieszą się z zainteresowania kolejnym RTS-em w świecie Warcrafta, zaznaczając równocześnie, że studio obecnie niczym takim się nie zajmuje i nie wiadomo, co będzie jego następnym projektem po ukończeniu drugiego rozszerzenia do Starcraft II: Wings of Liberty.

No cóż, wygląda na to, że fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość (choć Reforged powinno nieco umilić oczekiwanie). Przypominamy, że ostatnią grą strategiczną w omawianej serii jest wydane szesnaście lat temu Warcraft III: Reign of Chaos, wraz z dodatkiem The Frozen Throne (2003). Produkcja do dziś cieszy się dużą popularnością pośród fanów gier strategicznych.

  1. Blizzard Entertainment – strona oficjalna