Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2019, 14:17

Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie

Nowe ujęcia kampanii, portrety postaci, ekrany ładowania, tła z trybu potyczki i zrzuty ekranu z menu wersji beta – to wszystko zostało opublikowane w serwisie Wowhead przez użytkownika Anshlun z firmy Blizzard. Warcraft III Reforged będzie prezentował się godnie, lecz Blizzard ponownie zaliczył pewną wpadkę.

Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - ilustracja #1

Użytkownik Anshlun, oficjalnie reprezentujący firmę Blizzard, zamieścił w serwisie Wowhead grafiki, które zwiastują nadciągającą odświeżoną wersję kultowej strategii RPG – Warcraft III Reforged. Przypominamy, że zapowiedzi pojawiły się blisko rok temu na niesławnym BlizzConie 2018. Na udostępnionych materiałach możemy ujrzeć różne ujęcia z głównego menu czy ekranów ładowania oraz portrety postaci. Jako pierwsze ukazują się naszym oczom wybrane jednostki z właściwym sobie tłem, które możemy również kojarzyć z wersji oryginalnej: piechur przed bramą zamkową, siepacz w orkowym obozie czy elfia łuczniczka pośród drzew Brokil… Ashenvale:

Jak oceniacie starszą o 17 lat siostrę? - Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - wiadomość - 2019-10-14
Jak oceniacie starszą o 17 lat siostrę?
Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - ilustracja #3

Zaprezentowano również ekrany ładowania kampanii, na których widnieje mapa Azeroth z widocznymi krainami Wschodnich Królestw, Kalimdoru i Northrend, będącymi miejscem akcji Warcrafta 3. Razem z nimi zamieszczono rysunek z budzącym grozę Malfurionem Stormrage (Burzogniewnym dla fanów Hearthstone’a).

Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - ilustracja #4

Sporo miejsca poświęcono zrzutom ekranu (zamieszczonym przez Anshluna w osobnym poście). Te grafiki ukazują nam głównie widok z menu, czyli jak będzie wyglądała gra podczas wyboru frakcji, opcji rozgrywki czy scenariusza. Tutaj największą poprawę widać w samym tle z flagą Hordy wbitą w niszczone meteorami Legionu pustkowie. Elementy interfejsu również zostały poddane rewitalizacji, jednak one już w wersji oryginalnej prezentowały się bardzo dobrze.

Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - ilustracja #5

Na uwagę natomiast zasługują portrety: już na pierwszy rzut oka widać, jak wiele czasu poświęcono każdemu modelowi z osobna. Wzory i przetarcia na zbrojach i materiałach, faktury tkanin, pojedyncze kosmyki w brodzie lub włosach głowy, pryszcze i krosty na twarzach, gra cieni... Zdecydowanie jest na czym zawiesić oko, choć niewykluczone, że w samej rozgrywce nie będzie to aż tak widoczne z uwagi na o wiele mniejszy format w samym interfejsie gry. Poniżej prezentujemy twarze wybranych bohaterów i jednostki z Wowhead:

I to są właśnie te detale. - Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - wiadomość - 2019-10-14
I to są właśnie te detale.

Przedstawiono wiele różnych portretów postaci występujących w oryginalnym Warcrafcie III, lecz z pewnością nie wszystkie. Na assety w pełnej krasie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Tak właściwie to czyje to tło?

Jak to ostatnio w przypadku Blizzarda bywa, nie mogło się obyć bez wpadki. Powyższe assety są ogólnie przyjęte za oficjalne grafiki firmy Blizzard, jednak jeden z forumowiczów Wowhead zauważył, że niektóre elementy są… jego autorstwa. Zaznaczył przy tym, że nikt z twórców Warcrafta się z nim nie kontaktował w tej sprawie. Chodzi tu w głównej mierze o dwie grafiki – Siepacza na tle Orgrimmaru, stolicy orków znanej z World of Warcraft, i Anub’araka na tle Tirisfal Glades, niegdysiejszej potęgi Lordaeronu, teraz okrytej klątwą Nieumarłych. Poniżej możecie zobaczyć porównanie:

Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - ilustracja #7Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - ilustracja #8Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - ilustracja #9Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie - ilustracja #10

Tak, dobrze widzicie. Blizzard wykorzystał fanowskie grafiki do utworzenia oficjalnych assetów promujących ich tytuł. Ujęcie Orgrimmaru pochodzi z serwisu deviantart natomiast Tirisfal Glades z serwisu reddit. Nawet jeśli intencją studia było okazanie szacunku społeczności wiernych fanów, przyzwoitość nakazuje wskazanie autora prac, do których się nawiązuje. W przypadku drugiego zestawu sprawa byłaby o tyle skomplikowana, że autor grafiki posiłkował się z kolei inną, pochodzącą z gry Lord of the Rings: War in the North. Pojawiają się też głosy zarzucające Blizzardowi zwyczajne lenistwo. Czekamy na Wasze opinie na temat tych materiałów.

Warcraft III Reforged ukaże się jeszcze w tym roku. For the Horde!